اقتصاد

تشدید نظارت بر مراکز اقامتی مشهد در آستانه نوروز

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: نظارت بر واحدهای اقامتی این استان در آستانه آغاز تعطیلات نوروزی تشدید شده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبر8 ؛ یوسف بیدخوری روز یکشنبه، افزود: این طرح با همکاری تشکلهای مربوط به واحدهای اقامتی استان و با هدف ارتقای خدمات به مسافران نوروزی و افزایش نظارت و رسیدگی به روند ارائه خدمات اجرا می شود.

وی اضافه کرد: تعداد ۱۶۵ بازرس این اداره کل مسوولیت بازرسی از کمیت و کیفیت ارائه خدمات به زائران و مسافران را بر عهده دارند که به صورت ویژه در حوزه خدمات اقامتی و گردشگری فعالیت می کنند.

دبیر ستاد اسکان خدمات سفر خراسان رضوی گفت: ظرفیت اقامتی استان در مجموع ۶۵۰ هزار و ۴۴۹ نفر – شب در سه بخش رسمی، موقت و اضطراری است که البته درصورت لزوم و نیاز قابل افزایش تا ۷۰۰ هزار نفر – شب است.

بیدخوری افزود: ۲۱۷ هزار و ۶۶۹ نفر – شب ظرفیت اقامت در واحدهای رسمی شامل هتل ، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه بومگردی و خانه مسافر است.

وی اضافه کرد: از کل ظرفیت اقامتی فعال استان برای میزبانی در ایام نوروز، تعداد ۵۵۵ هزار و ۹۸۱ نفر – شب ظرفیت آن در مشهد قرار دارد.

او ادامه داد: زائران و مسافران می توانند در تماس با شماره ۷۰۴۵ در خراسان رضوی و ۰۹۶۲۹ در سطح کشوری شکایت خود را برای رسیبدگی فوری اعلام کنند.

استان خراسان رضوی دارای بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد اقامتی است که از این منظر دارنده رتبه نخست کشور است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا