ورزشی

خداحافظی بوکسور ایرانی از انتخابی المپیک/ ناکامی شه بخش و صعود تایسون

در ادامه رقابت‌های جهانی بوکس، انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس، ملی‌پوش سبک وزن ایران از کسب سهمیه بازماند.

به گزارش گروه ورزشی خبر8 ؛ در ادامه رقابت‌های جهانی بوکس (انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس)، دانیال شه‌بخش که یکی از امیدهای کسب سهمیه برای تیم ملی ایران بود، بامداد امروز (شنبه – ۱۹ اسفند ۱۴۰۲) با باخت مقابل حریف خود، از گردونه مسابقات کنار رفت و از گرفتن سهمیه المپیک بازماند.

بوکسور وزن ۵۷ کیلوگرم ایران که برنز جهان و نقره آسیا را در کارنامه دارد، پس از آن که بوکسور مطرح ونزوئلا را در گام نخست شکست داد، بامداد امروز با «شکور اوزوف‌» از ترکمنستان مبارزه کرد که با رای داوران ۳ بر ۲ بازنده اعلام شد تا از کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس باز بماند.

شه‌بخش در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹، موفق به کسب نخستین و تنها مدال جهانی بوکس ایران شد و تاریخسازی کرد. به این ترتیب او برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس، در صورت اعزام تنها از طریق مسابقات قاره‌ای شانس کسب سهمیه المپیک را دارد.

پیش از این نیز در وزن ۸۰ کیلوگرم، میثم قشلاقی که لقب تایسون آسیا را به دوش می‌کشد در گام نخست موفق به شکست نماینده هند شده بود مقابل «هکتور آگوئرو» از مکزیک روی رینگ رفت و این حریف را نیز از پیش‌رو برداشت. قشلاقی در مرحله یک‌ هشتم با «گرادوس‌» از هلند روبه‌رو می‌شود.

این رقابت‌ها از روز یکشنبه با حضور ۶۳۲ بوکسور از ۱۱۲ کشور در شهر بوستو آرسیتسیو (لُمباردی‌) ایتالیا آغاز ‌شده و تا بیست و یکم اسفند ماه ادامه دارد. این مسابقات، حکم انتخابی المپیک پاریس را دارد و چهار نفر برتر هر وزن، مسافر المپیک می‌شوند.

تیم ملی ایران نیز با ۶ بوکسور راهی ایتالیا شده است. هدایت تیم ملی ایران را «فونتانا»ی کوبایی به عنوان سرمربی بر عهده دارد.

ترکیب تیم اعزامی ایران به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: دانیال شه‌بخش (حذف شد)

وزن ۶۳.۵ کیلوگرم: علی حبیبی‌نژاد

وزن ۷۱ کیلوگرم: مسلم مقصودی

وزن ۸۰ کیلوگرم: میثم قشلاقی

وزن ۹۲ کیلوگرم: پوریا امیری (حذف شد)

وزن ۹۲+ کیلوگرم: ایمان رمضان‌پور

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا