اقتصاد

واگذاری زمین برای نیروگاه‌های خورشیدی تسریع شود

معاون فنی و مهندسی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) با اشاره به اینکه یکی از راه‌های جبران ناترازی برق در کشور ساخت نیروگاه تجدیدپذیر است، گفت که برای تحقق سریع‌تر این هدف باید فرایند واگذاری اراضی مورد نیاز تسریع شود.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

«علیرضا پرنده مطلق» با اشاره به اینکه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان‌ها، مستلزم همکاری تنگاتنگ بین دستگاهی در استان‌ها و تشکیل کارگروه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است، افزود: یکی از موانع بزرگ در مسیر احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر، طولانی‌شدن مرحله واگذاری زمین است که باید دراین‌خصوص هماهنگی‌های لازم اجرایی شود.

وی بیان‌داشت: در اوج بار سال ۱۴۰۲، ناترازی انرژی به میزان ۹ هزار و ۹۱۰ مگاوات بود و با توجه‌ به رشد بار مصرف انتظار می‌رود این میزان ناترازی در سال ۱۴۰۳ افزایش یابد.

معاون ساتبا خاطرنشان‌کرد: یکی از راه‌های جبران این ناترازی، برنامه‌ریزی و مساعدت هر چه بیشتر در راستای احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر و در راس آن‌ها نیروگاه‌های خورشیدی است.

پرنده مطلق با بیان اینکه برای ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در بازه زمانی چهار ساله در سطح کشور سیاست‌گذاری شده است، تاکید کرد: تسریع در واگذاری اراضی مورد نیاز برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی از طریق ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و احداث شهرک‌های خورشیدی، از عوامل مهم برای رسیدن به این هدف است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا