اقتصاد

طرح «محله برتر» برای نخستین‌بار در کلانشهر مشهد عملیاتی شد

شهردار منطقه یک مشهد گفت: طرح انتخاب محله برتر در این کلانشهر برای نخستین بار با هدف تقویت روحیه و رویکرد مشارکت هرچه بیشتر شهروندان برای حل مشکلات شهری و همراهی با مدیریت شهری در منطقه یک شهرداری مشهد عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی خبر8 ،

جواد مسلم روز چهارشنبه افزود: امسال برای نخستین بار در مشهد در سطح منطقه یک، طرح انتخاب محله برتر آغاز شد که با مشارکت و همراهی شوراهای اجتماعی محلات، شهروندان و همچنین کارشناسان و متخصصان حوزه های مختلف در مجموع ۲۲ شاخص برای شناسایی محله برتر گردآوری شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح تلاش شد تا مشارکت هر چه بیشتر شهروندان با مجموعه مدیریت شهری برقرار شود و بتوان از کمک مردم در حل مشکلات استفاده کرد تا شهروندان مشهدی در جریان مشکلات شهرداری در به روز نگه داشتن و نگهداری شهرشان و همچنین ارایه خدمات گوناگون قرار گیرند.

شهردار منطقه یک مشهد در خصوص ۲۲ شاخص تعیین شده برای انتخاب محله برتر، گفت: از مهم ترین معیارهای در نظرگرفته شده اخلاق مداری، اعتقاد به باورهای عمومی شهروندان، ارزش های اجتماعی، قانون شناسی و قانون مندی، رعایت ضوابط شهرداری، مشارکت جویی، مشارکت پذیری و شرکت در طرحهای شهرداری بوده است.

مسلم افزود: منطقه یک شهرداری مشهد دارای ۱۰ محله و ۱۰ شورای اجتماعی محله است که از جمله آن می توان به محله «ارشاد، گوهرشاد، سعد آباد، کلاهدوز، آبکوه، فلسطین،راهنمایی، سجاد،احمدآباد و کوی دکتری» اشاره کرد.

شهردار منطقه یک مشهد بیان کرد: شاخص های این ۱۰ محله با هماهنگی شورای اجتماعی محلات بررسی شد و با وزن دهی شاخص‌ها، اعداد و ارقام به دست آمده، محله « راهنمایی» به عنوان محله برتر معرفی و شناسایی شد.

محله راهنمایی جزو محلات بسیار قدیمی شهر مشهد است که از حدود سال ۱۳۵۰ به تدریج وارد بافت شهری شده است و بر اساس منطقه بندی سیزده گانه شهرداری مشهد در محدوده منطقه یک شهرداری مشهد قرار دارد.

به لحاظ حوزه های برنامه ریزی شهر مشهد نیز این محله در حوزه میانی غربی واقع شده است و همچنین کاربری های عمده محله را می توان به صورت پهنه های مسکونی، تجاری و بوستان در این محدوده معرفی کرد.

شهرداری مشهد دارای ۱۳ منطقه شهری است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا