ورزشی

دبیر: توقع ما برای طلای پاریس ۲۵ میلیارد است

رییس فدراسیون کشتی گفت: سن قهرمانی در کشتی دنیا پایین آمده است و ما هم باید جلوتر از دنیا باشیم چون در کشتی صاحب سبک هستیم نه دنباله‌رو.

به گزارش روابط عمومی خبر8 ،

علیرضا دبیر روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی از کتاب شهید کشتی‌گیر حسین شکوری در سالن جلسات فدراسیون اظهار کرد: در خصوص میزان تعیین شده پاداش‌ها برای قهرمانان المپیک، بودجه وزارت ورزش با کمیته ملی‌المپیک قابل قیاس نیست ولی توقع ما از وزارت ورزش برای طلای پاریس بیش از ۲۵ میلیارد تومان است. ملی‌پوشان وزنه‌برداری، تکواندو، تیراندازی و سایر رشته‌ها برای موفقیت در المپیک زحمت زیادی می‌کشند که امیدوارم با نگاه دولت و پیگیری وزیر این موضوع محقق شد.

وی با اشاره به برای کسب نشان طلای توسط یک ورزشکار، ۱۰ تا ۱۲ سال باید زحمت بکشد، تصریح کرد: این کار بزرگی است و با توجه به این حجم زحمت، پول کمی است وی ممنون هستیم. در خصوص پاداش دولت منتظر هستیم تا از سوی وزارت ورزش این رقم مشخص شود.

رییس فدراسیون کشتی با اشاره به اعزام تیم جوانان به جام یاریگین روسیه، گفت: تنها مدال ما در این رویداد، کسب نشان نقره مبین عظیمی بود. برای یاریگین ماتیم جوان را راهی روسیه کردیم و برای موفقیت می‌دانستیم که تیم اصلی خود را به خانه رقبا نفرستیم و این موضوع کاملا بررسی شده بود. اعزام به مسابقات بین‌المللی باری به هر جهت نبوده و بررسی می‌کنیم چه فردی در چه رویدادی به روی تشک برود.

دبیر توضیح داد: پیش از حضور در فدراسیون، سالانه بیش از ۳۰ اعزام صورت می‌گرفت ولی در سال ۱۴۰۱ توانستیم ۶۶ اعزام را برای تیم‌های کشتی فراهم کنیم. در هفته جاری بیش از ۵۰ کشتی‌گیر راهی رویداد وهبی امره و یاشاردوغو ترکیه، نیکولای پتروف و دانکلوف بلغارستان خواهند شد. اگر این اعزام‌ها صورت نگیرد و نفرات به این مسابقات بین‌المللی اعزام نشوند، شکست‌هایی در رویدادهای جهانی و المپیک به ما تحمیل خواهد شد، اما این فرصت وجود دارد تا نفرات برخی نقص‌های خود را در این رویدادها برطرف کنند تا برای آوردگاه‌های بزرگ توانایی و آمادگی خود را دوچندان کنند. جام یاریگین یک آزمایش بود و بنا نیست که ما در هر میدانی نتیجه لازم را بگیریم البته امیدوارم در سال‌های آینده جوانان نتیجه‌های بهتری بگیرند.

وی با اشاره به اینکه میانگین سنی ما به نسبت گذشته پایین‌تر آمده است خاطر شان کرد: تعدادی از کشتی‌گیران جوان در جام‌های یاریگین، شومیلین، یاشاردوغو و ارمنستان اعزام شدند. در این خصوص به جوانان ۱۷ ساله گفتم که در رده سنی بزرگسالان کشتی بگیرید چرا که سن قهرمانی در دنیا پایین آمده است. ما نیز برای موفقیت باید جلوتر از دنیا باشیم چرا که ما صاحب کشتی هستیم نه اینکه دنباله روی کشتی دنیا باشیم.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا