تکنولوژی

آمادگی پلیس ایران برای تشکیل تیم مشترک علمی با چین

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سفر به چین از آمادگی پلیس برای تشکیل تیم مشترک علمی در زمینه همکاری‌های دوجانبه با این کشور خبر داد و گفت: بهره‌مندی از آخرین فناوری‌های نوین فنی، علمی، هوشمند و تحقیقاتی و چگونگی استفاده از این ظرفیت بسیار جالب توجه است.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

سردار احمدرضا رادان در نخستین روز از سفر به جمهوری خلق چین با رییس مرکز تحقیقات فناوری‌های وزارت امنیت عمومی این کشور دیدار و گفت و گو کرد و در بازدید از این مرکز در جریان آخرین روند پیشرفت‌های علمی، فنی و تکنولوژی در راستای ماموریت‌های پلیسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: بازدید و حضور در این مرکز پژوهشی، علمی و فنی بسیار مسرت‌بخش است، اینکه این مرکز با بکارگیری از تجهیزات نوین موفق شده، توانمندی پلیس را علمی و اجرایی کرده و ارتقا ببخشد امری بسیار خوشحال کننده است. حقیقت این است که پلیس امروز بدون یافته‌های علمی به طور قطع نمی‌تواند موفق باشد و این مرکز آخرین یافته‌های علمی و فنی را تقدیم پلیس کرده است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ابراز خوشحالی از اینکه جوانان خلاق چینی توانستند تحریم‌ها را پشت سر بگذارند، گفت: این مرکز با بهره‌مندی از علم و فناوری توانسته تحریم را شکست دهد.

رادان اظهار داشت: امیدواریم با تشکیل تیم مشترک علمی و تخصصی بتوانیم این موضوعات را پیگیری کنیم البته بخش‌هایی در کشور ما وجود دارد که از نظر علمی قابل انتقال به این مرکز است.

وی ادامه داد: رابطه کشور ما با چین دیرینه و البته برادرانه بوده و ارتباطی بسیار نیک محسوب می‌شود تا جایی که برای همکاری متقابل اولویت ما کشور چین است. امیدواریم این ارتباط دایمی و پایدار باشد به هرحال بدنبال می کنیم بدنبال فراهم ساختن زیرساخت در زمینه عملی و فناوری هستیم.

آمادگی پلیس ایران برای تشکیل تیم مشترک علمی با چین

رییس مرکز تحقیقات فناوری‌های وزارت امنیت عمومی جمهوری خلق چین نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی و تشکر از حضور و بازدید سردار رادان و هیات همراه از این موسسه، اظهار داشت: شما در روند بازدید از نمایشگاه این موسسه با نحوه استفاده از دستگاه‌ها و تلاش و کوشش‌های انجام شده در زمینه بهره‌مندی از فناوری‌های علمی و فنی در راستای اینکه قدرت پلیس را ارتقاء دهیم قرار گرفتید.

این مقام مسئول در جمهوری خلق چین با بیان اینکه امیدوارم در چارچوب همکاری مشترک پلیسی در آینده بیش از پیش شاهد همکاری‌های بهتری باشیم، گفت: در مبارزه با وقوع جرم چالش‌های مختلفی وجود دارد بنابراین استفاده از فناوری‌های علمی کمک شایانی به پلیس می‌کند و پیگیر هستیم تا از تجربیات ارزشمند پلیس ایران بهره‌مند شده تا سطح توانایی ما نیز ارتقا یابد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا