ورزشی

ترکیب رویایی جام ملت‌های آسیا؛ ۳ ایرانی در بین بهترین‌های تاریخ

هجدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا در شرایطی از ۲۲ دی به میزبانی قطر آغاز خواهد شد که ترکیب رویایی این مسابقات در هفده دوره گذشته اعلام شده است.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مملو از بازیکنان برجسته‌ای است که تیم‌های کشورشان را چه با تلاش فردی و چه جمعی به سرافرازی رسانده‌اند و چند روز مانده به آغاز این هجدهمین دوره این رقابت‌ها ترکیب تاریخی جام ملت‌های آسیا منتشر شده که شامل بهترین بازیکنان تاریخ مسابقات می‌شود.

سایت خبری winwin، قرعه کشی را برای انتخاب ترکیب تاریخی جام ملت‌های آسیا انجام داد که در آن از ترکیب تاکتیکی (۴-۳-۳) استفاده کرد. در این ترکیب ۳ مهاجم در خط حمله حضور دارند.

علاوه بر علی دایی، ماجد عبدالله عربستانی و یونس محمود عراقی نیز حضور دارند که عبدالله باعث شد کشورش دو بار متوالی در سال‌های ۱۹۸۴ و ۱۹۸۸ عنوان قهرمانی را به دست آورد، یونس محمود هم در سال ۲۰۰۷ موفق شد قهرمانی را برای عراق به ارمغان آورد.

در این میان باید به پرویز قلیج خانی ستاره خط میانی ایران در ترکیب تاریخی جام ملت‌های آسیا اشاره کرد. وی تنها بازیکنی بود که در سال‌های ۱۹۶۸، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ سه بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد و ۳ بار نیز به عنوان بهترین بازیکن ایران در آن دوران انتخاب شد و دو بار نیز وارد ترکیب ایده آل جام ملت‌های آسیا شد.

در کنار قلیج خانی در میانه میدان، نشاط اکرم عراقی که به همراه تیمش قهرمان ۲۰۰۷ جام ملت‌های آسیا شد حضور دارد که عملکرد استثنایی داشت. کیسوکه هوندا ژاپنی هم در سال ۲۰۱۱ (سامورایی‌ها) را به عنوان قهرمانی رساند و به عنوان برترین در ترکیب منتخب انتخاب شد.

در دفاع میانی، صالح النعیمه، کاپیتان تیم ملی عربستان، که قهرمانی در سال‌های ۱۹۸۴ و ۱۹۸۸ و انتخاب به عنوان بهترین مدافع را در کارنامه دارد و یوجی ناکازاوا ژاپنی حضور داشتند.

در پست دفاع چپ یوتی ناگاتومو ژاپنی است که در سال ۲۰۱۱ در پیروزی کشورش ۳ پاس گل داد و پس از بازگشت به تیم ملی کشورش به فینال سال ۲۰۱۹ رسید. در پست دفاع راست نیز نام مهدی مهدوی‌کیا ایرانی قرار دارد. که در سال‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۴ به نیمه نهایی رسید و شایسته حضور در ترکیب بود.

ترکیب رویایی جام ملت‌های آسیا؛ ۳ ایرانی در بین بهترین‌های تاریخ

در پست دروازه بانی، محمد الدعایه عربستانی را انتخاب شده است که در سال ۱۹۹۶ از ۶ بازی ۴ بار کلین شیت کرد و عربستان را به عنوان قهرمانی رساند، سپس کشورش را به فینال سال ۲۰۰۰ رساند و برنده جایزه بهترین دروازه بان شد.

عربستان سعودی، ژاپن و ایران با ۳ بازیکن و دو بازیکن از عراق، بر تیم تاریخی جام ملت‌های آسیا غالب بودند. نشاط اکرم و یونس محمود قیدی، حماسه سازان جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا بودند.

ترکیب تاریخی جام ملت‌های آسیا

محمد الدعایا، یوتی ناگاتومو، صالح النعیمه، یوجی ناکازاوا، مهدی مهدوی‌کیا، نشاط اکرم، پرویز قلیج خانی، کیسوکه هوندا، مجید عبدالله، علی دایی و یونس محمود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا