سیاست

پیکر شهدای حادثه تروریستی کرمان جمعه تشییع می شود

استاندار کرمان با اعلام اینکه تاکنون ۷۰ درصد شهدای حادثه تروریستی شناسایی شده اند گفت که این شهدا بیشتر اهل کرمان هستند و مراسم تشییع پیکر مطهر آنان نیز فردا جمعه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

محمد مهدی فداکار روز پنجشنبه در مصاحبه با رسانه ها افزود: تا این لحظه آمار مصدومان و شهدای حادثه تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان ۸۴ شهید و ۲۸۴ مصدوم اعلام شده است، ‌آمار اولیه‌ای که روز گذشته از تعداد شهدا اعلام شده بود تغییر کرده است.

استاندار کرمان ادامه داد: پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی کرمان فردا ساعت ۹:۳۰ از چهارراه غزه به سمت مصلای بزرگ امام علی (ع) کرمان تشییع می‌شود، پس از آن پیکر شهدای کرمان برای تدفین به گلزار شهدا و بقیه شهدا نیز به سمت دیگر شهرستان‌ها و استان‌ها انتقال می یابد.

دشمنان کوردل عصر روز گذشته(چهارشنبه) همزمان با مراسم چهارمین سالگرد سردار حاج قاسم سلیمانی، در جمع زائرانی که پیاده به سمت گلزار شهدا در حرکت بودند، انفجار تروریستی انجام دادند و زنان، مردان و حتی خردسالان را به خاک و خون کشیدند؛ چند دقیقه پس از انفجار نخست، انفجار دوم در میان جمعیتی که برای کمک به مجروحان در محل حضور یافته بودند منفجر شد؛ انفجاری که به گفته مسئولان حاوی ساچمه های فراوان بوده و همین نکته سبب افزایش شمار شهیدان شده است.

امروز در سراسر ایران اسلامی عزای عمومی است و در استان کرمان به مدت سه روز عزای عمومی اعلام شده است.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز دیشب به منظور بررسی حادثه تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان به این شهر سفر کرد و صبح امروز ابتدا به عیادت مجروحان در چند بیمارستان رفت.

وزیر بهداشت نیز شامگاه چهارشنبه وارد کرمان شد و روند رسیدگی به مجروحان این حادثه کور تروریستی را بررسی کرد.

فرماندهان کل سپاه و انتظامی نیز دیشب وارد کرمان شده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا