اقتصاد

تنوع در سبد سوختی کشور یک ضرورت است نه یک انتخاب

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متنوع کردن سبدهای سوختی کشور یک ضرورت است و یک انتخاب نیست، گفت: تنوع سبد سوختی هم یک امر اقتصادی، هم محیط زیستی و هم امر مبتنی بر پدافند غیرعامل است و همه جای دنیا این کار را انجام می‌دهند

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

مالک شریعتی کیاسری، در مورد تنوع سبد سوختی کشور، اظهار کرد: تنوع سبد سوختی هم یک امر اقتصادی، هم محیط زیستی و هم امر مبتنی بر پدافند غیرعامل است و همه جای دنیا این کار را انجام می‌دهند؛ چه کشورهای که تولیدکننده حامل‌های انرژی هستند و چه کشورهای که واردکننده و مصرف‌کننده هستند در حمل و نقل شان به سمت استفاده از خودروهای سواری سبک و خودروهای برقی رفته‌اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: این کشورها در کنار استفاده از این خودروها، خودروهای سی ان جی سوز و ال پی جی سوز، بنزینی و بعضاً خودروهای دیزلی را نیز استفاده می‌کنند و ترکیب اینها هم به صورت هیبریدی استفاده می‌شود.

وی اظهار کرد: در کشور ما عمده ظرفیت و بار حمل و نقل به روی دوش بنزین است و این از جنبه‌های مختلف به صلاح نیست. همین الان اتفاقی که برای جایگاه‌های بنزین افتاد نشان می‌دهد که اگر ما متنوع‌تر عمل می‌کردیم می‌توانستیم بخشی را خارج از شبکه بنزین تامین کنیم.

شریعتی تصریح کرد: ما تامین کننده و تولیدکننده این حامل‌ها یعنی هم بنزین هم ال پی جی و هم سی ان جی هستیم و از برق هم می‌توانیم استفاده کنیم و فقط باید خودروهای برقی و هیبریدی تولید و وارد کنیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: رفتن به سمت تنوع در سبدهای سوختی یک ضرورت است و انتخاب نیست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا