سیاست

مکتبی به نام حاج قاسم

چهار سال از تاریخ شهادت سپهبد حاج "قاسم سلیمانی" فرمانده سابق نیروی قدس سپاه می گذرد، اما گویی وی شهید نشده و هنوز در کنار مردم، در میان مردم و در میدان نبرد حضور دارد و رزمندگان مقاومت را فرماندهی می کند.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

هر روز که می گذرد تاثیر خدمات و زحمات شهید سلیمانی نه تنها در ایران بلکه در منطقه و جهان بیشتر مشخص می شود؛ خدماتی همچون شکست گروه تروریستی داعش که نه تنها برای مردم منطقه بلکه برای مردم جهان ناامنی ایجاد کرده بود و شکست این گروه تروریستی به فرماندهی حاج قاسم به منطقه و جهان امنیت داد.

هرچند در ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ خبر شهادت حاج قاسم شوکی عظیمی به مردم ایران، منطقه و حتی جهان وارد کرد، ولی در عین حال شهادت او روحی در مردم منطقه و جهان دمید که نشانه های آن بیشتر از زمان حیات مبارکش نمایان شد.

با آغاز جنگ رژیم صهیونیستی در غزه از ۱۵ مهرماه و هماهنگی فوق تصور گروهای مقاومت منطقه همچون حزب الله، ارتش و انصارالله یمن و گروه های مقاومت عراقی در مقابله با رژیم متجاوز صهیونیستی و وارد کردن ضربات مهلک بر پیکر فاسد این رژیم در سرزمین های اشغالی و منطقه، مشخص شد که تلاش های حاج قاسم ثمر داده و روح پاک او بر عملیات های رزمندگان مقاومت منطقه ناظر می باشد.

با شروع جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه و بمباران های بی وقفه مناطق مسکونی، آموزشی و درمانی این منطقه از سوی بمب افکن های رژیم تل آویو که تاکنون موجب شهادت بیش از ۲۲ هزار فلسطینی که اکثر آنها کودک و زن هستند، شده، هر یک از گروه های مقاومت اسلامی منطقه وظیفه ای را در حمایت از مردم مظلوم غزه به عهده گرفته است؛ حزب الله لبنان دشمن صهیونیستی را در شمال سرزمین های اشغالی مشغول کرده و ضربات کاری به این رژیم با هدف قرار دادن پایگاههای نظامی، جاسوسی و تجهیزات نظامی – انسانی آن وارد کرده است.

رزمندگان مقاومت فلسطین وظیفه حراست از نوار غزه و جنگ زمینی با ارتش رژیم صهیونیستی را بر عهده دارند که تاکنون تلفات سنگینی به ارتش تا به دندان مسلح این رژیم وارد کرده اند به حدی که طی ۸۸ روز گذشته حدود ۹۰۰ دستگاه تانک مرکاوا، نفربر و خودروی زرهی صهیونیست ها فقط در نوار غزه توسط رزمندگان فلسطینی منهدم شده است و بنابر آمار رسمی صهیونیست ها تا به امروز ۵۰۹ نظامی صهیونیست هم به هلاکت رسیده است هرچند منابع مقاومت و برخی منابع صهیونیستی آمار تلفات صهیونیست ها در جنگ زمینی غزه را چندین برابر این آمار می دانند، به حدی که یک نظامی صهیونیست که اخیرا از جنگ غزه بازگشته با رد آمار تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، از هلاکت ۳ هزار نظامی صهیونیست و همچنین زخمی شدن ۱۱ هزار نظامی دیگر خبر داده است، خبری که برخی از منابع صهیونیستی نیز آن را تایید کرده اند.

گروه های عراقی نیز با هدف قرار دادن بیش از ۱۰۰ باره پایگاههای آمریکایی در عراق و سوریه به یانکی ها تفهیم کرده اند که هزینه حمایت از رژیم صهیونیستی در کشتار مردم غزه بسیار بالاست.

اما بلایی که ارتش و انصارالله یمن بر سر صهیونیست ها و حامیان آن آورده اند در تاریخ ۷۵ ساله تاسیس رژیم صهیونیستی بی نظیر بوده است. اقدام رزمندگان یمنی با توجه به بُعد مسافت بیش از ۱۵۰۰ کیلومتری با سرزمین های اشغالی با شلیک چندین موشک دوربرد و اعزام تعداد زیادی پهپاد انتحاری به بندر “ایلات” در جنوب و بندر حیفا در شمال سرزمین های اشغالی برای نابودی زیرساخت های این دو بندر و مهم تر از همه ممنوعیت عبور و مرور کشتی های رژیم صهیونیستی و یا کشتی هایی که برای این رژیم حامل کالا در دریای سرخ می باشند، از اقدامات مهم نیروهای یمنی علیه رژیم اشغالگر قدس می باشد که دستاوردهای زیادی به همراه داشته است به حدی که آمریکا را به عنوان حامی اول رژیم صهیونیستی وادار به ایجاد ائتلاف برای مقابله با یمنی ها کرده است، ائتلافی که به اعتقاد کارشناسان مسایل منطقه در نطفه شکست خواهد خورد.

رزمندگان یمنی تاکنون چند کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی و یا کشتی هایی را که برای این رژیم حامل محموله بوده اند توقیف کرده و یا مورد هدف قرار داده اند و عملا دریای سرخ را فقط برای کشتی های رژیم صهیونیستی کاملا ناامن کرده اند و دیگر کشتی ها در امنیت کامل در حال حرکت هستند.

نکته مهم در ایجاد ائتلاف برای مقابله با ارتش و رزمندگان یمنی این است که این مساله نشان دهنده عجر رژیم صهیونیستی در مقابله با مقاومت به ویژه انصارالله است، چرا که این مساله ثابت می کند که رژیم صهیونیستی حتی از تامین امنیت کشتی های خود عاجز است و برای حل این مساله دست به دامن آمریکا شده است.

اقدامات یاد شده که فقط بخشی از فعالیت گروه های مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستی و حامیان آن می باشد، نشان دهنده هماهنگی بسیار بالا در جبهه مقاومت ضدصهیونیستی دارد؛ جبهه ای که فرمانده آن شهید حاج قاسم سلیمانی بوده است.

مکتبی به نام حاج قاسم

نگاهی گذار به بخشی از فعالیت های شهید سلیمانی در منطقه

غربی ها به سرکردگی آمریکا در سه دهه گذشته به زعم خود به دنبال برقراری نظم نوینی در منطقه غرب آسیا بودند و در این مسیر حتی بازوهای خود در منطقه یعنی رژیم بعث صدام را حذف کرده و به جای آن گروه های تروریستی همچون داعش و النصره و دهها گروه دیگر را روی کار آورده بودند، گروه هایی که فقط برای کشتن مسلمانان و ویرانی سوریه، عراق و ایران آمده بودند.

حامیان و بوجود آورندگان گروه های تروریستی این بار با تغییر روش در جنگ با مسلمانان، مسلمان نماها را وارد میدان کرده و همه گونه تجهیز کرده بودند تا به زعم خود با دست مسلمان نماها، مسلمانان را نابود کنند، اقدام جنایت باری که تا حدودی هم موفق بود، ولی در این بین شخصیت تیزهوش و مخلصی که از نقشه دشمنان آگاه شده بود، به عنوان بازوی ولایت وارد میدان شد و با کمک یاران خود توانست، نظم نوینی در منطقه ایجاد کند که نظم مورد نظر غربی ها را کاملا بهم ریخت.

زمستان سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۱) فصل انقلاب در چند کشور عربی در منطقه غرب آسیا و شاخ آفریقا بود؛ کلید انقلاب های منطقه ابتدا در تونس خورد و مردم این کشور توانستند “بن علی” دیکتاتور این کشور را سرنگون و دولتی انقلابی در تونس روی کار بیاورند ولی متاسفانه انقلاب این کشور به انحراف رفت و نفوذی ها با دسیسه فرانسه جایگزین انقلابی ها شدند و عملا انقلاب مردم تونس در میانه راه از مسیر خود خارج شد و به پیروزی نرسید.

انقلاب مردم مصر و پس از آن انقلاب مردم لیبی از دیگر تحولات مهم آن دوران منطقه بود؛ هرچند مردم این کشورها توانستند “حسنی مبارک” و “معمر قذافی” را سرنگون کنند، ولی انقلاب مردم این دو کشور نیز به بی راهه رفت و عملا به نتیجه مورد دلخواه لیبیایی ها و مصری ها منتج نشد.

انقلاب بعدی در بحرین اتفاق افتاد و به رغم تلاش های مردم این کشور، با دخالت های مزدوران سعودی و آمریکایی هنوز به نتیجه نرسیده، ولی مردم بحرین راه خود را برای براندازی رژیم آل خلیفه هنوز نیز ادامه می دهند.

بحران سوریه نیز دقیقا در همان دوران که بهار عربی نامیده شده بود، آغاز شد، ولی ماهیت آن کاملا با انقلاب های کشورهای تونس، مصر، لیبی و بحرین فرق داشت و در اسفند ماه سال ۱۳۸۹ یک اعتراض صنفی در درعا (جنوب سوریه) جرقه ای شد برای آغاز بحران این کشور.

با شروع بحران سوریه مردم و ارتش این کشور نیز با انشقاق مواجه شدند، ولی دیری نپایید که آنها خود را باز یافتند و متوجه توطئه دشمنان شدند، هرچند مقداری دیر شده بود، ولی کار از کار نگذشته بود.

با شروع بحران سوریه نیروی قدس سپاه نیز به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی وارد این موضوع شد و با اعزام مستشاران سپاه اقدام به کمک به مردم، دولت و ارتش سوریه کرد.

از اقدامات مهم و ماندگار حاج قاسم سلیمانی در سوریه که تقویت چشمگیر جبهه مقاومت اسلامی ضدصهیونیستی بود، ایجاد نیروهای مقاومت جدید همچون فاطمیون، زینبیون، حیدریون، حسینیون و فاتحین بود، لشکرهایی که عملکرد درخشان آنها در دوران نبرد با تروریست های تکفیری در سوریه کاملا درخشان و بارز بود و نتیجه آن شکست گروه های تروریستی در این کشور با همکاری ارتش سوریه بوده است. البته باید گفت که نتیجه ایجاد این لشکرها که هم اکنون از تجربه بسیار بالایی برخوردار هستند در آینده نزدیک و با نابودی رژیم اشغالگر قدس بیشتر نمایان خواهد شد.

یکی دیگر از اقدامات شهید گرانقدر حاج قاسم سلیمانی در حیات مبارک خود، ایجاد حشدالشعبی (بسیج مردمی) عراق پس از حکم جهاد مرجع عالی شیعه این کشور بود؛ نیروهایی که نه تنها در عراق خوش درخشیدند، بلکه هم اکنون به یکی از بازوان جبهه مقاومت اسلامی ضدصهیونیستی در منطقه تبدیل شده اند که با هدف قرار دادن بیش از ۱۰۰ باره پایگاههای آمریکایی در عراق و سوریه به یانکی ها تفهیم کرده اند که هزینه حمایت از رژیم صهیونیستی در کشتار مردم غزه بسیار بالاست.

در ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۳ که گروه تروریستی داعش با انتقال بخشی از عناصر خود از سوریه توانست طی مدت ۳ روز نزدیک به ۴۵ درصد خاک عراق را اشغال کند، نقش پررنگ حاج قاسم سلیمانی دوباره نمایان شد؛ وی در روزهای ابتدایی حمله گروه تروریستی داعش به عراق و به ویژه اربیل، با حضور در این شهر به همراه تعدادی محدود از یارانش توانست از سقوط اربیل جلوگیری کند و همین اقدام باعث شد تا ارتش و نیروهای عراقی به خود بیایند و جلوی پیش روی داعش را در محورهای دیگر بگیرند. نتیجه زحمات شهید سلیمانی در آبان ماه ۱۳۹۶ در عراق و یکماه بعد در سوریه با شکست گروه تروریستی داعش هویدا شد؛ شکستی که عملا شکست آمریکایی ها و غرب و برنامه های آنها در منطقه غرب آسیا بود.

اقدام حاج قاسم در افشای حمله عربستان به قطر در خرداد ماه سال ۱۳۹۶ و به هم ریختن معادلات آمریکایی ها در عراق، سوریه، لبنان و منطقه فقط بخشی از زحمات فرمانده سابق نیروی قدس سپاه در منطقه می باشد که باعث به هم ریختن فکر سران کاخ سفید شد؛ فکری که به کینه تبدیل شد و “دونالد ترامپ” قمارباز را به واکنش ضدانسانی واداشت و در بامداد ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ با دستور مستقیم رییس جمهور وقت آمریکا حاج قاسم و ابومهدی المهندس معاون سابق سازمان الحشد الشعبی عراق و چند نفر دیگر از یارانشان در اقدامی تروریستی در کنار فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

هرچند سردمداران کاخ سفید فکر می کردند که شهادت حاج قاسم راه او را متوقف خواهد کرد، ولی ادامه راه او توسط همرزمانش در منطقه نشان داد که فکر، اندیشه و راه شهید سلیمانی که همان مکتب او می باشد همچنان زنده است و نه تنها مردم ایران، عراق، یمن، سوریه و لبنان، بلکه تمامی آزادیخواهان جهان ادامه دهنده راه الهی و انسانی او هستند و نخواهند گذاشت پرچم برافراشته او بر زمین بیفتد موضوعی که هم اینک در قضیه جنگ غزه اتفاق افتاده و ما شاهد بسیج مردم جهان علیه صهیونیست ها در کنار اقدامات گروه های مقاومت اسلامی منطقه علیه اشغالگران غاصب می باشیم.

مکتبی به نام حاج قاسم

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا