تکنولوژی

کشور از واردات حباب لامپ‌های ال ای دی بی‌نیاز شد

یک شرکت دانش‌بنیان با تولید حباب لامپ های ال ای دی به شکل استاندارد و با قابلیت‌های ویژه و کیفیت بالا، نیاز کشور را به واردات حباب و بدنه لامپ از خارج از کشور رفع کرد.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

کاوه نظری لسکوکلایه مدیرعامل شرکت نورسا پلاست فرتاک در خصوص محصولات تولیدی این شرکت و کاربرد آنها گفت: در سال ۱۴۰۰ این شرکت تاسیس و در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ به‌عنوان دانش بنیان تولیدی نوع دو شناخته شد.

وی افزود: محصول دانش بنیان این شرکت «حباب لامپ های ال ای دی» است که به شکل استاندارد و با قابلیت‌های ویژه نیاز کشور را به واردات محصولات حباب و بدنه از خارج از کشور رفع کرده است. همچنین با ارتقای نوع فناوری و مواد مورد استفاده از نظر ویژگی‌های استاندارد و بهره‌وری نوری این محصولات، کمک ویژه‌ای در راستای ارتقای عملکرد و برخورداری مصرف‌کنندگان از کالای ساخت داخل با کیفیت کرده‌ایم.

این فناور تصریح کرد: شرکت نورسا پلاست فرتاک با استفاده از ۱۰ عدد ماشین تزریق پلاستیک به روز دنیا، با ظرفیت تولید ۲۳ میلیون قطعه در سال شروع به کار کرد و در حال حاضر ۳۸ نفر نیروی فعال دارد که این مساله برای یک مجموعه تولیدی نوپا دستاورد بزرگی است. در حال حاضر ۳۵ درصد از ظرفیت اس پی خود را استفاده ‌کرده و محصولاتی را روانه بازار می‌کنیم که پیش از این ارزبری داشتند و نیاز به واردات آنها از کشورهای مختلف به ویژه چین وجود داشت. ما توانسته‌ایم با استانداردها و کیفیت بسیار بالاتر، محصولاتی مشابه نمونه‌های وارداتی را به بازار روانه کنیم.

نظری لسکوکلایه درخصوص میزان اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم این مجموعه دانش بنیان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۸ نفر نیروی رسمی و فعال داریم و شرکت به صورت ۲۴ ساعته مشغول به تولید است و نیروهای غیرمستقیم نیز حدود ۵۵ تا ۶۰ نفر در بخش‌های مختلف هستند.

وی با بیان اینکه این شرکت در حال حاضر تامین کننده نیاز شرکت‌های معتبر روشنایی در داخل ایران است، اظهار داشت: همچنین امیدواریم با افزایش ظرفیت تولید خود که در حال حاضر فقط ۳۵ درصد آن را فعال کرده ایم، بتوانیم سهم بازار کشورهای اطراف در حوزه قطعات لامپ روشنایی را نیز به دست آوریم. در حال حاضر به عنوان یک تولیدکننده لامپ، محصولات ما به دست مصرف کننده می‌رسد و می‌تواند تولیداتی با کیفیت با استانداردهای جهانی را داشته باشد.

مدیرعامل شرکت نورسا پلاست فرتاک با تشکر از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر در تأمین مالی برای واردات ماشین‌آلات و مجوزهای واردات ماشین‌آلات و انتقال انرژی درخواست‌هایی داشته‌ایم که در دست اقدام است و امیدواریم بتوانیم از آنها در راستای افزایش ظرفیت اسمی خود بهره‌مند شویم. ما تولیدکنندگان با مشکلات ارزی و واردات مواد اولیه یا سهمیه‌بندی که برای ماشین‌آلات انجام گرفته مواجه هستیم، اما معاونت علمی پشتیبان شرکت‌های دانش‌بنیان است و امیدواریم از این فرصت برای توسعه شرکت بهره‌مند شویم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا