ورزشی

ایران و سوریه تفاهم‌نامه ورزشی امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری ورزشی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه منعقد شد.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

صبح امروز (شنبه) و در جریان سفر نخست وزیر جمهوری عربی سوریه به تهران، تفاهم‌نامه همکاری ورزشی بین جمهوری اسلامی ایران و سوریه به امضا رسید.

در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دو کشور در حوزه‌های مختلف که در حضور معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر سوریه برگزار شد، تفاهم‌نامه ورزشی ایران و سوریه به امضای کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ایران و سامر الخلیل وزیر اقتصاد سوریه رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه ایران و سوریه در راستای توسعه دیپلماسی ورزشی در حوزه ورزش نقشه راهی برای ادامه و توسعه همکاری‌ها ترسیم کردند.

برگزاری دیدارهای تیم‌های ورزشی، شرکت در رویدادها، تورنمنت‌ها، جشنواره‌ها، اردوها و مسابقات دوستانه، تبادل کارشناسان، متخصصان، مربیان و داوران، حمایت از مواضع یکدیگر در مجامع بین‌المللی، تبادل اطلاعات، تجربیات در برگزاری دوره‌های مربیگری و کنفرانس علمی پژوهشی در حوزه علوم ورزشی، همکاری در زمینه ضد دوپینگ و پزشکی ورزشی، همکاری در زمینه تجهیز و راه‌اندازی زیرساخت‌های مورد نیاز در حوزه ورزش، ترغیب بخش خصوصی در جهت سرمایه‌گذاری برای توسعه زیر ساخت ورزشی، برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در حوزه ورزش، توسعه گردشگری ورزشی، توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای، تبادل تجربیات در زمینه برگزاری مسابقات رشته‌های جانبازان و توان‌یابان از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا