اقتصاد

تفاهم‌نامه خراسان رضوی و روسیه برای فعال‌سازی کریدور غلات از سرخس

نشست فعالان اقتصادی روسیه و خراسان رضوی در مسکو با امضای تفاهم‌نامه‌ فعال‌سازی کریدور زمینی غلات توسط روسیه و ترانزیت آن از مسیر ایران و منطقه ویژه اقتصادی سرخس به پایان رسید.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

هیأت اقتصادی استان خراسان رضوی که به ریاست یعقوبعلی نظری استاندار این استان به مسکو سفر کرده است، با حضور در ساختمان مرکز تجارت روسیه با فعالان اقتصادی این کشور درباره همکاری‌های تجاری و اقتصادی رایزنی کرد.
در پایان این نشست،‌همچنین ایجاد هاب غلات در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و توسعه صادرات محصولات غلات روسیه به ایران و کشورهای اطراف ایران بین شرکت تولید و صادرات EPT LLC روسیه با شرکت بازرگانی و لجستیک ایرانیان اوراسیا به امضا رسید.

تفاهم‌نامه خراسان رضوی و روسیه برای فعال‌سازی کریدور غلات از سرخس

استاندار خراسان رضوی در جلسه افتتاحیه این نشست در جمع بیش از ۵۰ فعال اقتصادی ایران و روسیه، خراسان رضوی را از دو منظر واجد شرایط و اولویت برای همکاری با روسیه ارزیابی کرد.
یعقوبعلی نظری افزود: قرار گرفتن مرزهای ورودی استان در مسیر خط ریلی شاخه شرقی کریدور شمال – جنوب و همچنین ظرفیت های تولیدی مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی در بخش ها و حوزه های مختلف از جمله مواد غذایی، محصولات کشاورزی، مصالح ساختمانی، محصولات صنعتی و قطعات خودرو از عمده امکانات استان برای توسعه همکاری‌ها است.

هیأت استان خراسان رضوی قرار است مسکو را به مقصد استان چلیابینسک به عنوان استان همسایه قزاقستان و مسیر خروجی خطوط ریلی این کشور به سمت ایران در شاخه شرقی کریدور، ترک کند.
دیدار با استاندار چلیابینسک و آشنایی با ظرفیت های اقتصادی و صنعتی این استان و نشست با تجار این منطقه در محل اتاق بازرگانی از دیگر برنامه‌های هیأت اقتصادی استان خراسان رضوی خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا