اقتصاد

نبود توجیه اقتصادی، دلیل موفق نبودن بحث بهینه‌سازی انرژی است

سرپرست مدیریت انرژی و کربن شرکت ملی گاز ایران دلیل موفق نبودن بحث بهینه‌سازی انرژی در کشور را نبود توجیه اقتصادی و به صرفه نبودن بهینه‌سازی در کشور عنوان کرد و گفت: به دنبال طراحی روش‌های تأمین مالی پروژه‌های بهینه‌سازی مصرف هستیم که صدور گواهی صرفه‌جویی یکی از این روش‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

ساجد کاشفی امروز (دوشنبه) در دومین میزگرد تخصصی اصحاب رسانه و مدیران شرکت ملی گاز ایران از ایجاد ارتباط با شرکت‌های خدمات انرژی نیز خبر داد و گفت: ۷۵۰ هزار موتورخانه در کشور بهسازی شده است.

وی افزود: بهینه‌سازی، نوسازی و هوشمندسازی موتورخانه‌ها در راستای عمل به تکالیف شورای اقتصاد برای شرکت ملی گاز ایران است که از سال‌ها پیش آغاز شده، ولی افزایش تعرفه‌ها، افزایش استقبال به آن را موجب شده است.

کاشفی درباره «طرح جایگزینی بخاری‌های کم‌بازده با بخاری‌های پربازده» براساس مصوبه شورای اقتصاد، گفت: برای این طرح، دو دوره فراخوان برگزار شده که خروجی فراخوان دوم، اواخر آبان به دست آمده که شرکت انتقال گاز ایران مشغول بررسی آن است.

وی با بیان اینکه در اجرای این مصوبه چالش‌هایی وجود دارد، به مبحث ۱۷ راه و ساختمان اشاره کرد و گفت:برای پیگیری این موضوع، جلساتی برگزار شده و امیدواریم موانع اجرای این طرح رفع و علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران برای حضور در این حوزه تأمین شود.

سرپرست مدیریت انرژی و کربن شرکت ملی گاز ایران به برگزاری جلساتی با توانیر درباره «برق سبز» اشاره کرد و گفت:با توجه به رونق نسبی برق سبز در تابستان امسال، این موضوع را با بهینه‌کاوی و ایجاد جذابیت برای الگوهای صرفه‌جویی دنبال می‌کنیم.

دومین میزگرد تخصصی اصحاب رسانه و مدیران شرکت ملی گاز ایران امروز (دوشنبه) در با حضور جمعی از مدیران شرکت ملی گاز ایران و اصحاب رسانه در خانه گاز ایران برگزار شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا