تکنولوژی

دستیابی به یک مکمل غذایی موثر با استفاده از نانوذرات لیپیدی

یک شرکت تایوانی در اقدامی پیشگامانه در حال استفاده از نانوذرات لیپیدی برای تولید مکمل‌های غذایی است. پیش از این فناوری نانوذرات لیپیدی در تولید واکسن ضدکرونا استفاده می‌شد اما شرکت تایوان بیواکتیو لیپید (T-bal) این فناوری را برای حمل و رهایش مواد مغزی به ویژه ترکیبات گیاهی به کار گرفته است.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

این شرکت خط تولید محصولی را راه‌اندازی کرده است که می‌تواند پارادایم جدیدی در حوزه مکمل‌های غذایی ایجاد کند. این حامل نانویی قادر به حمل مجموعه‌ای از لیپیدها از جمله فسفولیپیدها، سرامیدها و لیپیدهای خنثی است.

فناوری شرکت تایوان بیواکتیو لیپید از مرزهای فعلی این حوزه فراتر رفته است، به‌طوری‌که این شرکت به مهارت بالایی برای تجزیه و تحلیل و دستکاری طیف گسترده‌ای از لیپیدها دست یافته است.

این شرکت با ارائه این فناوری جدید می‌تواند دنیای لیپودمیک را تغییر دهد، با این فناوری، استفاده از فسفولیپیدها به‌عنوان بلوک‌های اساسی ساختاری غشاهای سلولی، نقش اساسی سرامیدها در سلامت پوست و نقش حیاتی لیپیدهای خنثی حاوی اسیدهای چرب و ترکیبات فعال زیستی پررنگ‌تر می‌شود.

با استفاده از لیپیدومیک، شرکت شرکت تایوان بیواکتیو لیپید می‌تواند از بیش از چهار هزار لیپید مختلف استفاده کند. مکمل‌های معمولی موجود به‌صورت قرص هستند، در صورتی که با این خلاقیت و نوآوری جدید که در آن مواد مغزی به‌طور عمده به شکل ذرات لیپیدی به مواد غذایی اضافه می‌شود، مرز بین مکمل‌ها و محصولات غذایی کم‌رنگ می‌شود. این رویکرد نوآورانه در رده “مواد مغذی” قرار دارد، مفهومی که از فارماکولوژی تغذیه‌ای به دست آمده است.

سازمان ملل متحد پیش‌بینی کرده است که جمعیت جهانی افراد ۶۵ ساله و بالاتر تا سال ۲۰۵۰ به ۲ میلیارد نفر می رسد. در پاسخ به این تغییر جمعیتی، تیم تحقیقاتی این شرکت در تایوان یک ماده غذایی جدید ارائه کرده که به‌صورت ذرات محاصره شده در لیپیدها است که آن را می‌توان به‌عنوان حامل داروهای طبیعی استفاده کرد.

چنین فناوری، فراتر از یک مکمل غذایی معمولی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا