فرهنگ

کسب رتبه نخست بخش بین الملل جشنواره قصه گویی خراسان رضوی توسط بانوی تایبادی

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تایباد گفت: مربی فرهنگی این کانون رتبه نخست بخش بین المللی بیست و پنجمین جشنواره قصه گویی استان خراسان رضوی را کسب کرد.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

طاهره سیدین : در این بخش “کلثوم عزتی راد” از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان توانست مقام نخست را از آن خود کند.

وی ادامه داد:از دیگر مقامهای کسب شده از سوی این فعال فرهنگی شهرستان تایباد می توان به برگزیده پنج دوره استانی، راهیابی به سه مرحله منطقه ای، برگزیده یک دوره منطقه ای و راهیابی به بخش ملی و کشوری این مسابقات اشاره کرد.

او اضافه کرد: در این دوره از مسابقات و در بخش قصه گویی ۵۶ نفر از سراسر استان خراسان رضوی شرکت کرده بودند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تایباد گفت: این جشنواره در بخش های بزرگسالان، پدربزرگ ها، ملی- آیینی و سنتی، زبان اشاره، مادر بزرگ ها و پدربزرگ ها، طنز و لبخند، سردار سلیمانی، کسب و کار، نیروی انتظامی و بخش جنبی غزه برگزار شد.

سیدین افزود: بخش بین المللی جشنواره قصه گویی نیز «شب یلدا» در تهران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این جشنواره با شعار «با قصه لبخند بسازیم» برگزار شد که علاقه مندان هزار اثر از استان به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند.

او اظهار کرد: در مجموع ۱۸ نفر از استان خراسان رضوی به مرحله بین المللی این جشنواره راه یافتند.

در بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی خراسان رضوی، از تایباد سه نفر قصه گو شرکت کرده بودند که مجید صادقی از این شهرستان در بخش مدرن و کلاسیک بزرگسالان نیز شایسته تجلیل شد.

شهرستان ۱۴۵ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا