ورزشی

نفرات برتر رنکینگ بدمینتون نوجوان ایران مشخص شدند

نفرات برتر رده بندی نوجوان پسر ایران در رشته بدمینتون با انجام بازی های پایانی در مشهد مشخص شدند.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

در این دوره از مسابقات که روز جمعه به کار خود پایان داد، نفرات برتر رده سنی پسران زیر ۱۳ و زیر ۱۵ سال ایران با انجام رقابت های تنگاتنگ در مشهد مشخص شدند که میزبان رقابت ها در تمام رده های سنی بازی های انفرادی و دونفره به دور نهایی رسیده بودند.

در مرحله نهایی بازی های زیر ۱۵ سال انفرادی، امیرعلی محمدپور از خراسان رضوی به مصاف امیرعلی احمدلو از مرکزی رفت که این ماراتن جذاب با نتیجه ۲ بر یک به سود نماینده اراک پایان یافت. احمدلو با امتیازات ۲۱ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۲ پیروز و محمدپور نیز یک سِت را با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ به برتری رسید.

در این رده سنی، محمدمتین قاسمی از خراسان رضوی و محمد میکانیکی از مازندران به صورت مشترک سوم شدند.

در فینال رده سنی زیر ۱۳ سال، نماینده خراسان شمالی پیروز میدان شد. برسام احمدی در بازی ای برتر موفق شد با نتایج ۲۱ بر ۱۱ و ۲۱ بر ۱۷ کورش علیزاده از خراسان رضوی را از پیش روی بردارد.در این رده، رادین بهمنی از زنجان و آرتین سعیدی از البرز به صورت مشترک سوم شدند.

در فینال دونفره زیر ۱۵ سال این رقابت ها، طلای مسابقات به میزبان رسید و امیرعلی محمدپور و محمد متین قاسمی از خراسان رضوی با غلبه بر امیرعلی احمدلو و علی شریف حسینی از مرکزی با نتایج ۲۱ بر ۱۵ و ۲۱ بر هشت قهرمان شدند و فراهانی و کنعانی از قم همراه با بحری و حسنی از زنجان بر سکوی سوم ایستادند.

آخرین بازی عصر روز جمعه را نمایندگان خراسان رضوی و شمالی در قسمت دونفره زیر ۱۳ سال برگزار کردند که در پایان، تیم کیان جهان نوش و کورش علیزاده برابر برسام احمدی و ماهان محمدی از خراسان شمالی قرار گرفتند که این بازی با نتیجه ۲۱ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۴ به پایان رسید و تیم های احمدی_اصغرپور از مازندران و بهمنی_سعیدی از زنجان و البرز هم عنوان سوم را کسب کردند.

در مراسم اهدا مدال، مدیران و اعضا هیات رییسه بدمینتون خراسان رضوی همراه با جمعی از مربیان و داوران پیشکسوت ایران حضور داشتند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا