اقتصاد

هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی پرداخت شد

معاون اشتغال و خودکفایی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت:از مجموع ۳۳ هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی اختصاص یافته به کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی طی سال جاری ۲۳ هزار میلیارد ریال ابلاغ و هفت هزار میلیارد ریال از ابتدای امسال تاکنون به مددجویان دارای شرایط این نهاد در استان پرداخت شده است.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

سلمان دانشور روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار گناباد افزود: امسال تاکنون اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی به عنوان دستگاه اجرایی برتر در پرداخت تسهیلات اشتغال در این استان شناخته شده است.

وی ادامه داد: با افزایش نظارت، ۹۵ درصد از تسهیلات اشتغال پرداختی توسط این نهاد طی یک سال گذشته در مسیر واقعی خود هزینه شده و این میزان در شهرستان گناباد ۹۹ درصد بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: با بهره گیری از توان مشاوران و مددکاران، سطح آمادگی حرفه ای مددجویان متقاضی استفاده از تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان افزایش می یابد تا در نهایت بعد از پرداخت تسهیلات، توانمندی های خود را شناخته و این تسهیلات در مسیر واقعی خود هزینه شود و با برگزاری دوره های مهارت آموزی توانمندی متقاضیان بهره گیری از تسهیلات افزایش می یابد.

دانشور افزود: از ظرفیت کارآفرینان واحدهای تولیدی خراسان رضوی نیز به عنوان راهبر شغلی برای جهت دهی بیشتر این تسهیلات در مسیر واقعی خود بهره گرفته می شود.

فرماندار گناباد هم معضلات ناشی از خشکسالی و کمبود منابع آبی ۲۰ سال گذشته در این شهرستان را یادآور شد و افزود: تسهیلات اشتغالزایی باید بیشتر در زمینه کسب و کارهای خانگی و متناسب با ظرفیتهای اقتصادی بومی و محلی و اقتصادی هر منطقه هزینه شود تا بازدهی بیشتری داشته باشد و این مساله نقش مهمی در افزایش ماندگاری روستاییان در این روستاها دارد.

رضا نصیری افزود: شهرستان گناباد در جذب تسهیلات در سامانه رصد طی سال جاری مقام نخست استان خراسان رضوی را کسب کرده و در این میان کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان نهاد برتر در بین سایر شهرستانهای این استان شناخته شده است.

از مجموع چهار هزار و ۳۸۰ خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) گناباد چهار هزار و ۳۰۰ خانوار زیر پوشش دائم و بقیه زیرپوشش موقتی این مجموعه قرار دارند.

مرکز شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا