فرهنگ

مدیر کل اوقاف و امور خیریه: خراسان‌رضوی یکی از قطب‌های مهم قرآنی کشور است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: این استان با توجه به حضور قاریان و حافظان در مسابقات مختلف قرآن‌کریم جهان اسلام و کشور، یکی از قطب‌های مهم قرآنی کشور به شمار می‌رود.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

حجت الاسلام محمد احمدزاده : استان خراسان رضوی ظرفیت‌های بسیاری در حوزه های مختلف قرآنی دارد که یکی از راه‌های شناسایی این افراد، برگزاری مسابقات قرآنی در سطوح مختلف است.

وی به راهیابی ۱۹ نخبه قرآنی خراسان رضوی به مرحله نهایی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بجنورد اشاره و بیان کرد: مرحله استانی این دوره از مسابقات ۱۸ تا ۲۰ مرداد ماه در مشهد برگزار شد که پس از رقابت ۱۷۰ فعال قرآنی در مرحله استانی این مسابقات، نفرات برتر به صورت ضبط اثر در مرحله مقدماتی مرحله کشوری شرکت کردند که بدین طریق ۱۹ نخبه قرآنی به مرحله کشوری راه یافتند.

وی گفت: این رقابت ها در دو بخش خواهران و برادران در بخش‌های نغماتی شامل رشته‌های تواشیح، اذان و اجرای گروه‌های هم‌خوانی و بخش آوایی شامل رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ ۲۰ و کل قرآن برگزار می‌شود، البته رشته اذان فقط ویژه مردان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ادامه داد: این دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم از ۹ تا ۱۸ آذر ماه در شهر بجنورد استان خراسان شمالی برگزار می‌شود و برگزیدگان این رقابت‌ها نیز همچون سالهای گذشته به مسابقات مختلف قرآن کریم جهان اسلام در کشورهای مختلف اعزام می‌شوند.

حجت الاسلام احمدزاده بیان کرد: بر اساس اعلام ستاد مرکزی مسابقات قرآن کریم، در بخش برادران «علی اصغر شم‌آبادی» در رشته اذان، «جواد رشید تولایی» در رشته قرائت ترتیل، سید «حامد حسینی» در رشته ترتیل، «صالح اخترشناس و سعید قره داشی» در حفظ ۲۰ جزء، «نوید رزم جو و محمد خاکپور» در حفظ کل، «علی خراسانی و سیدحمزه روحانی» در دعاخوانی، «مسعود موحدی راد، امید حسینی نژاد و حمید حق طلب» در قرائت تحقیق به مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم راه پیدا کرده اند.

وی گفت: در بخش زنان «مرضیه میرزایی پور و فهیمه فاضلی و سیده معصومه حسینی» در قرائت ترتیل، «الهام حسین زاده و سیده سمانه محروقی» در حفظ کل، «بنت الهدی شایق» در دعا خوانی و «زهرا جاویدی صباغیان» در قرائت تحقیق به مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم راه یافتند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا