ورزشی

از احساساتی شدن جوانمردی تا عکس یادگاری باستانی‌کاران با آیت‌الله خامنه‌ای

صبح امروز ورزشکاران و مدال‌آوران کشور با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند؛ دیداری که با اتفاقات و حواشی جالب توجهی همراه بود.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

صبح امروز ورزشکاران و مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو و همینطور مسئولان و پیشکسوتان ورزش کشور با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند؛ دیداری که صمیمانه بود و البته حاشیه‌های جالب توجهی هم داشت.

*این دیدار طبق برنامه قبلی راس ساعت ۱۰ صبح آغاز شد.

*بر خلاف انتظار، مدعوین به راحتی وارد سالن محل سخنرانی رهبر معظم انقلاب شدند و خبری از مسائل امنیتی سختگیرانه نبود.

*زمانی که ورزشکاران باستانی‌کار در ابتدای مراسم به اجرای برنامه پرداختند رهبر معظم انقلاب از هنرنمایی آنها خشنود شدند و به وجد آمدند.

* هنگامی که رهبر معظم انقلاب از ساره جوانمردی به دلیل اینکه با فرزندش روی سکو رفت تقدیر کردند این ورزشکار به شدت احساساتی شد.

از احساساتی شدن جوانمردی تا عکس یادگاری باستانی‌کاران با آیت‌الله خامنه‌ای

* رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در خصوص رژیم صهیونیستی از اصطلاحی که مختص ورزش کشتی است استفاده کردند. ایشان گفتند: «رژیم صهیونیستی در حادثه‌ی طوفان‌الاقصی ضربه فنی شد. یعنی حماس بعنوان یک گروه مبارز، نه بعنوان یک دولت، نه بعنوان یک کشور با امکانات زیاد بعنوان یک گروه، یک گروه مبارز توانست دولت غاصب صهیونیست را با آن همه امکانات ضربه فنی کند.»

*در محل سخنرانی رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان ورزشی و مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی حدیثی از حضرت علی (ع) نصب شده بود با این مضمون:«مَن رَقی دَرَجاتِ الهِمَمِ عَظَّمَتهُ الاُمَم» غررالحکم.» امیرالمؤمنین(علیه‌السّلام) فرمودند: هر که مراتب همت‌ها و عزم‌ها را بالا رود، مردم او را بزرگ شمارند.

*ورزشکاران باستانی‌کار که در حضور مقام معظم رهبری به اجرای برنامه پرداخته بودند با ایشان عکس یادگاری انداختند.

از احساساتی شدن جوانمردی تا عکس یادگاری باستانی‌کاران با آیت‌الله خامنه‌ای

*اظهار شعف اهالی ورزش نسبت به دیدار با رهبری معظم انقلاب از نکات جالب این دیدار بود.

*بیانات رهبری درباره مسائل ریز ورزش نشان داد ایشان نسبت به این حوزه اشراف کامل دارند.

از احساساتی شدن جوانمردی تا عکس یادگاری باستانی‌کاران با آیت‌الله خامنه‌ای

*کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان در این دیدار گزارشی از عملکرد ورزشکاران کشورمان در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو ارائه کرد. وی همچنین گفت که دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب که در دیدار قبل ایشان با جامعه ورزش عنوان شده بود در اولویت برنامه‌های این وزارتخانه قرار گرفت.

*وزیر ورزش و جوانان همچنین به پروژه ساخت ورزشگاه بزرگ تهران هم اشاره کرد. وی از مسکن و شغل هم به عنوان مهمترین دغدغه ورزشکاران یاد کرد.

* رهبر انقلاب یک بار دیگر به موضوع مربیان ایرانی اشاره کردند.

* آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی از بیانیات خود از ورزشکارانی که مدال‌های خود را به مردم و شهدای غزه اهدا کرده بودند تشکر کردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا