اقتصاد

نوسازی تنها استخر تربت‌حیدریه به ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

معاون اداری، پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش تربت‌حیدریه گفت: تنها استخر این شهرستان نیازمند بهینه‌سازی و نوسازی کامل است و طبق برآورد اولیه دست کم ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای احیای مجدد آن نیاز است.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

میثم سالاری: این استخر با نام حضرت امیرالمومنین(ع) متعلق به آموزش و پرورش است و هر چند دارای بیمه مسوولیت است اما با توجه به قدمت ۳۰ ساله و استهلاک زیادش، در صورت وقوع حادثه انسانی، حق بیمه قادر به تامین امنیت جان انسان‌ها نیست.

وی در معرفی وضعیت فنی این استخر آن را محیطی تفریحی و آموزشی و نه یک استخر رقابتی استاندارد معرفی و اضافه کرد: وجود سیستم هواساز استاندارد برای استخر الزامی است.

معاون اداری، پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش تربت‌حیدریه گفت: از سوی دیگر وجود باغ ملی در مجاورت استخر و به تبع آن آبیاری درختان طی سالیان دراز و از سوی دیگر وقوع زلزله‌های چند سال اخیر، باعث وارد آمدن آسیب به سازه استخر شده‌ است.‌

نوسازی تنها استخر تربت‌حیدریه دست کم ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

سالاری افزود: لوله‌های انتقال آب سونا و جکوزی و استخر که به روش “توکار” انجام شده پوسیده است نیاز به تعویض و لوله‌کشی مجدد به صورت “روکار” دارد.

وی ادامه داد:سیاست مدیریت استخر تا امروز کسب سود و درآمدزایی نبوده‌ است و اکنون نیز مهمترین موضوع، تامین امنیت مراجعان است.

نوسازی تنها استخر تربت‌حیدریه دست کم ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

معاون اداری، پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش تربت‌حیدریه گفت: با توجه به این که دستگاه‌های اجرایی نیز طی این ۳۰ سال از امکانات استخر استفاده می‌کرده اند، شایسته است تمام نهادها و دستگاه‌های اجرایی برای حفظ تنها استخر تربت‌حیدریه و حومه مشارکت کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا