اقتصاد

تمرین “محدود طرح اضطراری” فرودگاه مشهد برگزار شد

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی گفت: تمرین (مانور)محدود طرح اضطراری با رویکرد حفظ و ارتقای سطح آمادگی ارگان‌های امدادی و امنیتی مستقر در فرودگاه مشهد در شرایط اضطراری با موفقیت کامل انجام شد.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی: نوع حالت اضطراری و حادثه فرضی این تمرین خروج هواپیما از باند پروازی پس از فرود بود.

محمود امانی بنی افزود: یکی از روش‌های مدیریت بحران و جلوگیری از خسارات احتمالی و یا کاهش آنها، تمرین‌های طرح اضطراری دورمیزی، محدود و یا کامل است، در واقع از این طریق وظایف ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف، تمرین و ارزیابی شده و نواقص و مشکلات موجود شناسایی و برطرف می‌شود.

تمرین "محدود طرح اضطراری" فرودگاه مشهد برگزار شد

وی ادامه داد: شناسایی بهتر ابعاد حوادث و سوانح‌ احتمالی، ارزیابی برنامه‌ها و شیوه‌های برخورد در وضعیت اضطراری مشخص شده، ارزیابی تجهیزات و امکانات موجود، آمادگی و چگونگی مدیریت بحران در وضعیت‌های مختلف اضطراری و شناسایی تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با وضعیت اضطراری از جمله اهداف این تمرین بوده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی گفت: در این تمرین میزان آمادگی نیروها و تجهیزات برای مدیریت سوانح فرودگاهی با به‌کارگیری خودروها و تجهیزات پیشرفته اطفای حریق و امداد و نجات توسط نیروهای ایستگاه آتش‌نشانی فرودگاه، ارزیابی شد.

امانی افزود: در این مانور از شبیه‌ساز موتور هواپیما که تمام مراحل طراحی و ساخت آن را کارشناسان فرودگاه مشهد انجام داده اند برای ایجاد آتش و دود گسترده استفاده شد.

تمرین "محدود طرح اضطراری" فرودگاه مشهد برگزار شد

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با گستره ۵۴۰ هکتاری، پس از مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی روزانه در آن انجام می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا