فرهنگ

زمینه بازگشت ۴۰۰ آموزش‌دهنده غیرفعال خراسان رضوی فراهم شد

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با پیگیری صورت گرفته و با رعایت شرایط و ضوابط، حدود ۴۰۰ نفر از آموزش‌دهندگان غیرفعال استان به نهضت سوادآموزی بازگشتند.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

زهرا شوشتری روز شنبه در نشستی با کارشناسان آموزش “قطب شهید فرومندی” در شهرستان سبزوار افزود: ۲ هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی در خراسان رضوی مشغول فعالیت بودند که با بازگشت آموزش دهندگان غیرفعال واجد شرایط، اکنون این رقم به ۲ هزار و ۴۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ملاک در ارزیابی آموزش دهندگان فعالیت مستمر آنهاست، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید شیوه کلاس گذاری ها بر مبنای کارت هویتی سواد آموزان است که در این راستا نشست های آموزشی و توجیهی برای آموزش دهندگان در حال برگزاری است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به مطالبات آموزش دهندگان، گفت: مطالبه باید بر مبنای آگاهی از شیوه نامه ها صورت گیرد و البته با تمام توان برای رفع مشکلات آموزش دهندگان تلاش می شود.

زمینه بازگشت ۴۰۰ آموزش‌دهنده غیرفعال خراسان رضوی فراهم شد

افزون بر ۲۵ هزار نفر جذب دوره های سوادآموزی خراسان رضوی می‌شوند

رییس اداره ساماندهی دوره‌های سوادآموزی خراسان رضوی نیز گفت: افزون بر ۲۵ هزار سوادآموز استان در دوره‌های مختلف نهضت سوادآموزی در سال تحصیلی جدید جذب می شوند.

عباس پویان‌مهر افزود: از این تعداد هشت هزار و ۲۹ نفر ویژه دوره سواد، ۹ هزار و ۵۰۰ نفر برای دوره انتقال و هفت هزار و ۲۶۵ نفر برای دوره تحکیم هدفگذاری شده است.

وی اظهار داشت: با اقدامات سازمان نهضت سوادآموزی، سامانه های این نهاد باز و کلاس‌گذاری سال ۱۴۰۲ در دوره‌های مختلف سوادآموزی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، در حوزه ۶ شهرستان غرب خراسان رضوی، موسوم به قطب شهید فرومندی بیش از ۲۰۰ آموزش دهنده فعال، در سال تحصیلی جاری کار آموزش بیش از ۲ هزار سوادآموز را در دورهای سه گانه بر عهده دارند.

در این نشست آموزش دهندگان قطب شهید فرومندی، برخی مطالبات خود را بیان کرده و در جریان فرایند کلاس‌گذاری سال تحصیلی جدید سوادآموزی قرار گرفتند.

مسوولان سوادآموزی خراسان رضوی همچنین با حضور در یک مرکز یاددهی و یادگیری شهرستان سبزوار از آثار هنری سوادآموزان در بخش های مختلف صنایع دستی شامل گلیم بافی، فرت بافی، آیینه کاری، نقاشی روی سفال، قلم زنی و گیوه بافی دیدن کردند.

مرکز شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا