اقتصاد

هفته‌ای یک پرواز در فرودگاه سبزوار برقرار شد

رییس فرودگاه شهدای سبزوار گفت: پروازهای این فرودگاه پس از ۱۰ ماه برقرار شده و هم اینک انجام هفته‌ای یک پرواز رفت و برگشت بین این شهرستان و تهران عملیاتی شده است.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

حسین شادمان : این پرواز به وسیله شرکت هواپیمایی “آتا” پنجشنبه هر هفته ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه از تهران برخاسته و ساعت ۱۸ از سبزوار به تهران حرکت می کند.

وی اظهار داشت: پیگیری های لازم برای تداوم و افزایش پروازها انجام شده است که در صورت همراهی و استقبال شهروندان تعداد پروازهای مسیر تهران- سبزوار و بالعکس افزایش می یابد.

مدیر فرودگاه شهدای سبزوار گفت: طی ماه های گذشته یکی از بهانه های اصلی شرکت های هواپیمایی در لغو پروازها، نبود دستگاه “ایراستارتر” در فرودگاه شهدای سبزوار عنوان شده بود که این دستگاه با اعتباری در حدود ۲۵ میلیارد ریال خریداری و در فرودگاه شهدای سبزوار به کار گرفته شد.

وی با بیان اینکه تامین تجهیزات زمینی ایر استارتر از وظایف شرکت های هندلینگ کننده پرواز و نه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است، افزود: انتظار می رود با تامین تجهیزات مورد نیاز دیگر بهانه ای از طرف شرکت های هواپیمایی برای از سرگیری پروازها وجود نداشته باشد.

پروازهای فرودگاه شهدای سبزوار با وجود مهیا بودن زیرساخت های مناسب و با وجود سابقه ۱۸ ساله فعالیت در زمینه جابه جایی مسافر و بار بین سبزوار و تهران، از ١٤ دی ماه سال گذشته به بهانه نبود تجهیزات ایر استارتر از سوی شرکت هواپیمایی آتا متوقف شده بود.

فرودگاه شهدای سبزوار، پس از فرودگاه مشهد، دومین فرودگاه فعال استان خراسان رضوی محسوب می شود که با گستره ۳۲۸ هکتاری در فاصله هشت کیلومتری جنوب غرب این شهرستان قرار دارد.

این فرودگاه که از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را به صورت عملیاتی آغاز کرده است، به عنوان پشتیبان فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد انجام وظیفه می کند و در برخی مواقع، پروازهای فرودگاه مشهد با بروز شرایط نامساعد جوی در مرکز استان خراسان رضوی، در فرودگاه سبزوار فرود می آیند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد و ۷۰۰ کیلومتری شرق تهران واقع است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا