فرهنگ

هنرمندان سبزواری در جشنواره تئاتر خراسان رضوی درخشیدند

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار گفت: پنج اثر از هنرمندان این شهرستان در سی و سومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی عنوان و مقام های برتر را از آن خود کردند.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

رضا شجاع مقدم روز چهارشنبه به خبرنگاران اظهار کرد:‌ هنرمندان شهرستان سبزوار امسال با هشت نمایش به استقبال جشنواره تئاتر رفتند که از آن میان پنج اثر به جشنواره تئاتر استانی راه یافت و هنرمندان عرصه نمایش سبزوار بیشترین عنوان و مقام های جشنواره را از آن خود کردند.

وی تصریح کرد: از بین آثار حاضر در سی و سومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی، نمایش خیابانی “سمپوزیوم شمر و مجنون” به مرحله منطقه ای راه یافت و در بخش منتقدان نیز هیات داوران “رضا رسولی پور” را برای تئاتر “آخرین تولد” به عنوان بازیگر برگزیده مرد انتخاب کرد و در بخش کار برگزیده، جایزه نمایش برگزیده به اثر وی تعلق گرفت.

شجاع مقدم گفت: در بخش طراحی لباس تئاتر خیابانی نیز از “نرگس نامنی” برای نمایش سمپوزیوم شمر و مجنون قدردانی شد و در بخش موسیقی نیز برای همین اثر به “سیدمحسن راه‌چمنی” و در بخش طراحی فضا به “مصطفی عنایت پور” لوح تقدیر اعطا شد.

وی افزود: همچنین در بخش بازیگری مرد، عنوان سوم به “رضا آسیایی” بازیگر “امام الحق”، عنوان دوم بازیگری به “مصطفی عنایت‌پور” بازیگر سمپوزیوم شمر و مجنون و عنوان نخست به “مجتبی علیزاده” برای بازی در سمپوزیوم شمر و مجنون اهدا شد.

شجاع مقدم ادامه داد: در بخش کارگردانی نیز مصطفی عنایت‌پور برای سمپوزیوم شمر و مجنون حائز رتبه دوم شد و سمپوزیوم شمر و مجنون به عنوان نمایش برگزیده بخش خیابانی برگزیده شد.

وی تصریح کرد: همچنین در بخش نمایش صحنه ای در بخش بازیگری مرد مقام نخست به رضا رسولی‌پور برای آخرین تولد و در بخش نمایشنامه‌نویسی، آخرین تولد به نویسندگی “حسین امینی” موفق به کسب مقام سوم شد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار گفت: هیات داوران از نمایش “سوگنامه سهراب” با بازی هنرمند خردسال “ریحانه حارث آبادی” نیز قدردانی کرد.

پنج نمایش از سبزوار به مرحله نهایی جشنواره تئاتر استانی راه یافته بودند که این آثار در بخش صحنه ای شامل “شام آخر” به کارگردانی مصطفی لعلیانگ و نمایش “آخرین تولد” به کارگردانی حسین امینی و در بخش خیابانی نمایش “امام الحق” به کارگردانی رضا آسیایی و “سمپوزیوم شمر و مجنون” به کارگردانی مصطفی عنایت پور بود.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا