فرهنگ

توزیع شیر رایگان در مدارس خراسان رضوی به صورت نمادین آغاز شد

توزیع نمادین شیر در مدارس استان خراسان رضوی با نواخته شدن زنگ توزیع شیر رایگان در دبستان دخترانه نسیبه ناحیه یک مشهد آغاز شد.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی روز چهارشنبه در آیین نمادین افتتاح طرح توزیع شیر در مشهد گفت: طرح توزیع شیر در کشور آغاز شده و خراسان رضوی سومین استان افتتاح کننده این طرح است.

سیدامیر شوشتری افزود: بر این اساس در قالب اجرای این طرح، تمامی مدارس دولتی در مقطع ابتدایی شیر رایگان را به صورت ۲ نوبت در هفته و در مجموع ۷۵ نوبت در طول سال تحصیلی دریافت می‌کنند.

وی ضمن قدردانی از همکاری موثر سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه محصولات لبنی در هماهنگی و اجرای این طرح در خراسان رضوی اضافه کرد:هر خدمتی به دانش آموزان ، خدمت و کمک به آینده کشور است و همگان باید بدانند تمام سرنوشت جامعه و کشور در همین کلاسها و مدارس رقم می خورد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: درصورتی که در قالب سند تحول بنیادین و سند تحول دولت سیزدهم همه دستگاهها به وظایف خود عمل کنند شاهد رخدادهای خوبی هستیم.

شوشتری با بیان این که کار در استان پهناور خراسان رضوی با بیش از یک و نیم میلیون دانش آموز بسیار مشکل است افزود: همه دستگاهها و نهادها باید در مسیر خدمت به دانش آموزان ما را یاری دهند.

طرح توزیع شیر رایگان در مدارس از سال ۱۳۷۹ آغاز شد و با اجرای آن، ۷۰ نوبت شیر در طول سال تحصیلی در میان دانش‌آموزان ابتدایی توزیع می‌شد، اما به‌مرور، از میزان توزیع شیر در مدارس کاسته و در نهایت در سال‌۱۳۹۶ نیز اجرای آن به‌دلیل تأمین نشدن اعتبار در سراسر کشور از جمله خراسان رضوی متوقف شد.

هم اکنون استان خراسان رضوی دارای بیش از یک و نیم میلیون دانش آموز است که ۸۰۰ هزار نفر آنان در دوره اول و دوم ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا