اقتصاد

بیش از ۸۰۰ هزار لیتر نفت سفید در روستاهای غرب خراسان رضوی توزیع شد

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار گفت: ۸۳۵ هزار لیتر نفت سفید در آستانه ماههای سرد سال بین روستاییان غرب خراسان رضوی توزیع شده است.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

سیدامیر عباچی : تمام سهمیه ماهیانه نفت سفید روستاهای غرب خراسان رضوی در ماههای گذشته به مناطق فاقد گاز طبیعی ارسال شده تا ساکنان این نواحی برای تامین سوخت زمستانی مشکلی نداشته باشند.

وی تصریح کرد: بر مبنای ثبت نام‌های صورت گرفته در سامانه “سدف” تا کنون چهار هزار و ۲۰۰ خانوار روستایی فاقد گاز طبیعی در شهرستان‌های سبزوار، بردسکن، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد شناسایی شده اند.

عباچی گفت: هم اینک ۲۵ باب فروشندگی مجاز در منطقه مسوولیت توزیع الکترونیکی نفت سفید را بر عهده دارند که با توجه به گسترش شبکه گازرسانی و بهره مندی خانوارهای روستایی از نعمت گاز طبیعی، کاهش ۱۷ درصدی مصرف این فرآورده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رخ داده است.

وی افزود: با توجه به آغاز فصل سرما چنانچه برخی خانوارهای روستایی از جمله زوج‌های جوانی که متقاضی استفاده از نفت سفید بوده و به هر دلیل تا کنون در سامانه سدف ثبت نام نکرده اند، باید در اسرع وقت نسبت به ثبت نام در این سامانه و دریافت سهمیه سوخت اقدام کنند.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار یکی از ۳۷ منطقه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که در قالب ۲ ناحیه سبزوار و بردسکن، تامین و توزیع سوخت در شهرستان‌های سبزوار، بردسکن، خوشاب، داورزن، جوین و جغتای را بر عهده دارد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس واقع است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا