اقتصاد

پروازهای فرودگاه سبزوار برقرار می‌شود

رییس فرودگاه شهدای سبزوار اعلام کرد: پروازهای این فرودگاه که از دی‌ماه سال گذشته تعطیل شده بود، دوباره از روز چهاشنبه ۲۴ آبان برقرار می‌شود.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

حسین شادمان : در نخستین گام یک پرواز فوق العاده شرکت هواپیمایی “آتا” در مسیر سبزوار – تهران و برعکس انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: پیگیری های لازم برای تداوم و افزایش این پروازها انجام شده است که در وهله نخست با یک پرواز در هفته در مسیر سبزوار – تهران آغاز شده و به تدریج بر شمار آنها افزوده شود.

شادمان گفت: طی ماه های گذشته یکی از بهانه های اصلی شرکت های هواپیمایی در لغو پروازهای فرودگاه سبزوار نبود منبع تولید قدرت برای استارت موتورهای هواپیما (ایر استارتر) در این فرودگاه عنوان شده بود که این دستگاه با اعتباری در حدود ۲۵ میلیارد ریال خریداری و در فرودگاه شهدای سبزوار نصب و راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه تامین این دستگاه و تجهیزات مرتبط آن از وظایف شرکت های هواپیمایی و نه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است، افزود: انتظار می رود با تامین تجهیزات مورد نیاز دیگر بهانه ای از طرف شرکت های هواپیمایی برای از سرگیری پروازها وجود نداشته باشد.

پروازهای فرودگاه شهدای سبزوار با وجود مهیا بودن زیرساخت های لازم و سابقه ۱۸ ساله فعالیت در زمینه جابه جایی مسافر، از ١٤ دیماه سال گذشته به بهانه نبود تجهیزات ایر استارتر از سوی شرکت هواپیمایی آتا متوقف شده بود.

فرودگاه شهدای سبزوار، پس از فرودگاه مشهد، دومین فرودگاه فعال استان خراسان رضوی محسوب می شود که با گستره ۳۲۸ هکتاری در فاصله هشت کیلومتری جنوب غربی سبزوار قرار دارد.

این فرودگاه که از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را به صورت عملیاتی آغاز کرده است، به عنوان پشتیبان فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد انجام وظیفه کرده و در برخی مواقع پروازهای فرودگاه مشهد در صورت بروز شرایط نامساعد جوی در مرکز استان خراسان رضوی، در فرودگاه سبزوار فرود می آیند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد و ۷۰۰ کیلومتری شرق تهران واقع است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا