فرهنگ

ارزش قراردادهای دانشگاه سبزوار با حوزه صنعت ۲ برابر شد

رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ارزش قراردادهای مابین این دانشگاه و حوزه صنعت در سال جاری به ۸۰ میلیارد ریال رسیده است که این رقم نسبت به پارسال رشدی ۲ برابری داشته است.

به گزارش خبر 8 به نقل از خبرگزاری ایرنا

محمدعلی زنگنه اسدی دوشنبه‌شب در نشستی خبری افزود: قراردادهای ارتباط با صنعت دانشگاه حکیم به منظور رفع نیازهای علمی و صنعتی مرتبط با حوزه های فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی بوده است.

وی با تاکید بر تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه تصریح کرد: مبلغ قراردادهای ارتباط با صنعت دانشگاه حکیم در سال ۱۴۰۰ کمتر از ۳۰ میلیارد ریال و در سال گذشته ۴۰ میلیارد ریال بوده است.

رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ۳۰ شرکت و واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه فعالیت دارند که برخی از این شرکت ها دانش بنیان هستند.

زنگنه اسدی افزود: شرکت ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری به طور میانگین در سالهای اخیر سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد ریال محصول تولیدی خود را به فروش رسانده اند.

ارزش قراردادهای دانشگاه سبزوار با حوزه صنعت ۲ برابر شد

ایجاد زمینه تحصیل دانشجویان عراقی در دانشگاه حکیم

رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: با قرار گرفتن نام دانشگاه حکیم سبزواری در فهرست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت تعلیم عراق، زمینه تحصیل دانشجویان آن کشور در این دانشگاه فراهم شده است.

زنگنه اسدی افزود: هم اینک ۱۵۲ دانشجوی جدید عراقی در دورهای کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه حکیم سبزواری مشغول به تحصیل هستند و علاوه بر آن دانشجویانی از کشورهای افغانستان، لبنان و سوریه نیز در این دانشگاه تحصیل می کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به حضور دانشجویان غیرفارسی‌زبان در دانشگاه حکیم سبزواری، در سالهای اخیر مرکز آموزش زبان فارسی در این دانشگاه راه اندازی شده است.

صدور مجوز راه‌اندازی پردیس علم و فناوری سبزوار

رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: سورای گسترش آموزش عالی امسال مجوز راه‌اندازی پردیس علم و فناوری را در این دانشگاه با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان و اشتغالزایی دانش‌آموختگان دانشگاهی صادر کرده است.

زنگنه اسدی افزود: همچنین مجوز اختصاص ۵۰ هکتار از زمین های دانشگاه حکیم برای استقرار پردیس از هیات امنای دانشگاه دریافت شده است که با استقرار پردیس علم و فناوری در محیط دانشگاه، دسترسی شرکتهای فناور به نیروی انسانی توانمند دانشگاهی آسان تر می شود.

دانشگاه حکیم سبزواری یکی از ۲۲ دانشگاه محور در ایران است که با ۱۰ دانشکده و حدود هشت هزار دانشجو، دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا