اقتصاد

رژیم صهیونیستی پروازها بر فراز کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را متوقف کرد

تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که خطوط هوایی این رژیم به دنبال دریافت هشدارهای امنیتی، پروازها بر فراز کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را متوقف کرده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از عربی پست، تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه اعلام کرد که شرکت هواپیمایی العال این رژیم  پس از دریافت هشدارهای امنیتی، پروازها بر فراز آسمان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را متوقف کرده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: در این مرحله، خطوط هوایی العال پرواز در مسیر سریع السیر به مقصد تایلند را متوقف کرده و به نحوی پروازها را با تغییر مسیر انجام داده که از آسمان عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس نمی گذرد.

این منبع افزود: با این کار طول پرواز به جای هشت ساعت به حدود 12 ساعت افزایش می‌یابد که به نظر می‌رسد این انحراف از مسیر به دلیل هشدارهای احتمالی مبنی بر عدم تردد در مسیر نسبتا نزدیک به کشورهای عربی متخاصم صورت گرفته است.

منبع مذکور تاکید کرد که هنوز پاسخ یا توضیحی از سوی شرکت العال به این اطلاعات دریافت نشده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در ضمن انتشار این خبر تصویری از مسیر هواپیمای این رژیم در حال عبور از دریای سرخ را منتشر کرد.

بحرین و امارات عربی متحده در سال ۲۰۲۰ اجازه استفاده رژیم صهیونیستی از حریم هوایی این کشورها را دادند.

عربستان سعودی نیز در سال ۲۰۲۰ بدون نام بردن از رژیم صهیونیستی مجوز استفاده هواپیماهای مسافربری این رژیم از حریم هوایی خود به فرودگاه‌های امارات عربی متحده و برعکس را صادر کرده بود.

رژیم صهیونیستی همچنین طی یک سال اخیر منتظر بود تا کشور عمان هم حریم هوایی خود را به روی پروازهای این رژیم باز کند تا حدود دو ساعت و نیم از زمان پروازها به هند و تایلند کاسته و در سوخت هواپیماهای این رژیم صرفه جویی شود، اما خبری از این موضوع نشد.

منبع: فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا