سیاست

حزب‌الله لبنان: عملیات در جنوب هرگز متوقف نخواهد شد/تعداد شهدای ما به ۴۸ تن رسید

حزب‌الله لبنان با تاکید بر استمرار عملیات‌هایش علیه دشمن صهیونیستی در مرزهای جنوبی این کشور اعلام کرد که مجموع شهدایش در این درگیری‌ها به ۴۸ تن رسید.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، حزب‌الله لبنان امروز (دوشنبه) در بیانیه کوتاهی اعلام کرد که یکی از نیروهایش به نام منیر یوسف عاشور از شهرک شقرا در جنوب لبنان به شهادت رسید و به جمع شهدای راه قدس ملحق شد.

طبق این بیانیه، حزب‌الله لبنان ضمن تسلیت شهادت یوسف عاشور اعلام کرد که تعداد شهدای حزب‌الله از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر جاری به ۴۸ تن افزایش یافت.

در این بیانیه جزئیات بیشتری درباره ابعاد شهادت این عضو حزب‌الله ارائه نشد.

حزب‌الله لبنان عصر یکشنبه نیز در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرد که محمد نجیب حلاوی از شهرک کفر کلا در جنوب لبنان به شهدای راه قدس پیوست.

خبرگزاری رسمی لبنان نیز اعلام کرد که آتش‌سوزی‌های ناشی از حملات روز یکشنبه دشمن صهیونیستی در جنگل‌های اطراف شهرک ناقوره و علما الشعب در مرزهای جنوبی این کشور ادامه دارد و تیم‌های اطفا به دلیل تداوم حملات، هنوز موفق نشدند آتش‌سوزی‌ها را مهار کنند.

این خبرگزاری گزارش داد، رژیم صهیونیستی در طول شب بمب‌های نوری و آتش‌زایی را در آسمان دو بخش غربی و مرکزی شلیک کرد تا فضای سبز اطراف خط آبی در مرز با فلسطین اشغالی را شعله‌ور کند.

همچنین این خبرگزاری اعلام کرد، مناطق و روستاهای مرزی با گسترش دامنه حملات توپخانه‌ای دشمن در کنار حملات هوایی جنگنده‌های آن، شب پرتنشی را پشت سر گذاشتند. خبرگزاری رسمی لبنان افزود، صبح امروز پرواز جنگنده جاسوسی دشمن بر فراز روستاهای بخش غربی ثبت شد.

شبکه خبری المنار نیز امروز از حمله ارتش رژیم صهیونیستی به مزرعه بسطره و اطراف شهرک حلتا در نزدیکی کفرشوبا با استفاده از فسفر و بمب‌های نوری خبر داد.

در بیانیه امروز ارتباطات رسانه‌ای وابسته به حزب‌الله نیز آمده است، شیخ علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت یکی از نیروهای حزب‌الله که چند روز قبل در درگیری‌های جنوب لبنان با دشمن صهیونیستی به شهادت رسید، گفت: حزب‌الله در مرکز درگیری است و به وظیفه خود در دفاع از لبنان و حمایت از مردم فلسطین عمل می‌کند.

دعموش تاکید کرد: مقاومت به عملیات‌های خود در جنوب با شجاعت، خرد و اقتدار کامل ادامه می‌دهد و تا زمانی که جنگ متوقف نشده و اهداف آن ناکام بماند، هرگز متوقف نخواهد شد، حزب‌الله دشمن را دچار فرسایش و در مرزها سردرگم، نگران و مضطرب کرده و دستاوردهای ویژه‌ای را رقم می‌زند.

در ادامه این بیانیه نیز به نقل از دعموش آمده است، مقاومت با عملیات‌های خود و حضورش در میدان به دشمن تفهیم کرد که تمامی تهدیدها، ناوگان‌ها و گروه‌های نظامی در زمین، دریا و آسمان مانع از آن نمی‌شود که مقاومت به وظیفه خود عمل کند و هرگز آن را از تکمیل عملیات‌هایش و انجام هر آنچه برای دفاع از لبنان و حمایت از مردم شریف غزه و مقاومت دلاور آن لازم است، باز نخواهد داشت.

همچنین دعموش اظهار کرد: ما برای رویارویی دقیق، خردمندانه و در بالاترین سطح مسوولیت ملی با تمامی احتمال‌ها و تحولات کاملا آماده هستیم.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: ما رویکرد خود را داریم که در آن ضروریات درگیری با دشمن صهیونیستی، منافع مقاومت، منافع ملی و منافع مردم در نظر گرفته شده و در تمامی اقدمات و موضعگیری‌هایمان بر اساس آن عمل می‌کنیم.

او افزود: مقاومت هنوز ادوات جنگ را در دست دارد و به شلیک موشک‌ها به سمت تل‌آویو و شهرک‌ها ادامه می‌دهد. رژیم صهیونیستی امروز در نتیجه تداوم نبرد و شلیک موشک‌ها به عمق اراضی تحت اشغالش کاملا فلج شده است.

این مسوول حزب‌الله لبنان در ادامه تاکید کرد: دشمن باید بداند هر کاری انجام دهد، هرگز موفق نخواهد شد مقاومت را از بین ببرد و نابودی مقاومت که به عنوان هدفی برای حملاتش به غزه اعلام کرده، تنها توهمات و آرزوهایی غیر قابل تحقق است.

دعموش افزود: دشمن می‌تواند با وحشی‌گری و ماشین کشتاری که در اختیار دارد، غزه را زیر آوار ببرد اما در نابودی مقاومت فلسطین شکست خواهد خورد و هرگز موفق به چنین کاری نخواهد شد. دشمن هرگز نمی‌تواند تصویر اقتدار و قدرتی که به زیر پاهای نیروهای مقاومت افتاد، بازگرداند، این تصویر هرگز درست نخواهد شد و قساوت و وحشی‌گری کشتارها و پیکرهای تکه‌تکه شده کودکان غزه هرگز آن را محو نخواهد کرد.

همزمان با آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر جاری، مرزهای لبنان شاهد تیراندازی پراکنده میان ارتش رژیم صهیونیستی از یک سو و حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های فلسطینی از سوی دیگر هستند.

منبع: ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا