سیاست

قالیباف: پیشرفت و توسعه کشور بدون حضور مردم امکان پذیر نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اداره ، پیشرفت و توسعه کشور جز با حضور مردم امکان پذیر نیست، این موضوع باید از سوی ما مسؤولان با گوشت و پوست و استخوان درک شود.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز ۲۷ مهرماه ۱۴۰۲ در همایش مجمع خیرین گفت: باید آدم‌ها خیلی پست و شیطانی باشند که جنایاتی مثل جنایات رژیم صهیونیستی را انجام بدهند، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند رژیم صهیونیست موفق نخواهد شد که اقدامات خود را ترمیم کند.

وی ادامه داد: مردم غزه ۷۵ سال است در یک زندان روباز زندگی می کنند و این ظلم مداوم بر ملت فلسطین است.

قالیباف ادامه داد: رژیم صهیونیستی مدعی بود که خارج از محیط کشور و مجموعه جغرافیایی با دشمنان خود می جنگد، آن ها برتری خود را در این می دانستند که از اطلاعات همه به ویژه دشمنان خود مطلع هستند. آن ها مدعی هستند قدرت دفاعی هوایی دارند و از این گنبد آهنی آسیبی نخواهند دید که این هیمنه امروز شکست خورده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: دشمن با حمله به بیمارستان به دنبال خراب کردن روحیه و از بین بردن توان مجاهدین است.

وی در ادامه و با یادآوری اقدامات ایثارگرانه کادر درمان کشور گفت: وظیفه خود می دانم از بهداران رزمی در دوران دفاع مقدس، پرستاران و… قدردانی کنم. زمانی که رزمنده ما اورژانس تجهیز شده با بهترین پزشکان دلداده و عاشق را پشت سر خود مشاهده می کرد، شجاعت او افزایش می یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این عزیزان در دوارن کرونا نیز پا در میدان گذاشتند، روزهای اول حتی در تامین ماسک هم با چالش مواجه بودیم. از این باب دست یکایک این عزیزان را می بوسم و خداقوت می گویم.

وی افزود: اداره ، پیشرفت و توسعه کشور جز با حضور مردم امکان پذیر نیست، این موضوع باید از سوی ما مسؤولان با گوشت و پوست و استخوان خود درک شود. ما باید به سنت های الهی باور داشته باشیم و حضور مردم و مردمی سازی در تمامی عرصه ها به ویژه سلامت را در دستور کار خود قرار دهیم.

قالیباف بیان کرد: خیرین در حوزه آموزش، سلامت، اشتغال و خانواده برجسته و مهم هستند، در این چهار حوزه است که کمک  به مستضعفین و دستگیری از آن‌ها تحقق پیدا می‌کند. مستضعف کسی است که ظرفیت بالقوه‌ای داشته باشد که امکان بالفعل کردن آن امکان پذیر نباشد.

وی تصریح کرد: یک فرد معلولی که تنها توان تکلم داشت، توانست با کمک خانواده رتبه ۲۵ کنکور را از آن خود کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه و با تاکید بر خصوصی سازی گفت: خیرین برخی از آسیب ها و حواشی خصوصی سازی را ندارد و مجمع خیرین  همیشه پاکیزه و پرقدرت می مانند. خصوصی سازی در برخی از موارد نه تنها منفعتی ندارد بلکه آسیب رسان است.

وی تصریح کرد: اقدامات خیرین باید به صورت هماهنگ صورت بگیرد، بخشی از اقدامات خیرین نیاز به قانون دارد که در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری هستیم. خیرین باید بر اساس یک نقشه جامع عمل کنند. ما نیز در مجلس شورای اسلامی کمک خواهیم کرد که در ابتدا اولویت‌های حوزه سلامت انجام و تکمیل شود. خیرین باید به دو شرط اولویت نیازها و مشارکت مردم و دولت توجه کنند.

هیچ کس نباید بدون بیمه باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه سلامت در دنیا حرف برای گفتن داریم، گفت: هیچکس نباید در کشور بدون بیمه باشد. در این امر باید به این نکته توجه داشت که چگونه از فرد بیمه شده حمایت کنیم؟ افراد باید به اندازه نیاز خود از بیمه بهره مند باشند و بر اساس توان خود باید حق بیمه پرداخت کنند. در این صورت می توانیم بگوئیم نظام بیمه عادلانه وجود دارد و بگوئیم که بیمار بیش از درد بیماری خود درد دیگری متحمل نخواهد شد‌.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:باید روابط سیستمی و ساختاری درست بین مردم و مجموعه دولت شکل بگیرد و بدین گونه کمک کنیم و یک اتفاق بزرگ را رقم بزنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا