سیاست

تولیت آستان قدس رضوی: عملیات طوفان الاقصی دفاعی بود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: عملیات طوفان الاقصی، یک حمله نبود بلکه دفاعی بود و این نکته را باید هنرمندان تبیین کنند.

 حجت‌الاسلام احمد مروی در آیین پایانی سومین جشنواره رسانه‌ای – بین المللی امام رضا(ع) در مشهد اظهار کرد: ستم صهیونیست‌ها را باید برای جامعه تبیین و یادآوری کرد که این صهیونیست‌ها بودند که ۷۵ سال پیش سرزمین فلسطین را غصب کردند و از آن زمان تا کنون آدمکشی، تجاوز، بمباران و آدم ربایی کار هر روز آن ها در قبال مردم فلسطین است و پنج هزار فلسطینی در سخت‌ترین شرایط زندانی اند.

وی ادامه داد: مگر چند سال کشتار و آدم ربایی و تجاوز و ستم صهیونیستها را باید تحمل کرد. حماس با عملیات طوفان الاقصی از خود دفاع کرد و هنرمندان و اهل ذوق و ادب باید با هنر خود سران دروغگو و کودک کش آمریکا و اسراییل و حامیان آنها را در تاریخ رسوا کنند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز ظلم و ستم عجیب و غریبی را در فلسطین مشاهده می کنیم، صهیونیست‌ها با کمال پررویی و گستاخی و بی رحمی بیمارستان را بمباران و بیماران و کادر درمان فلسطین را قتل عام می کنند و رییس جمهور آمریکا با کمال بی حیایی و بی شرمی می‌گوید کار اسراییل نیست.

مروی افزود: وقتی یک مقام رسمی دروغ بزرگ می‌گوید باید با هنر و رسانه موجب رسوایی این فکر و فرد و عمل شد به خصوص این که اسراییل دشمنی نیست که به یک حد و بخشی قانع باشد و دنبال این است که حوزه نفوذ خود را گسترش دهد.

وی ادامه داد: بخشی از مردم ما که تعداد قابل توجهی هستند نسبت به قضایای فلسطین توجیه نیستند و نمی‌توانیم نسبت به آنها بی تفاوت باشیم و با هر سلیقه و مذهب باید آنها را توجیه کنیم.

جشنواره رسانه ای امام رضا(ع) برای دعوت مردم به فضلیت های اخلاقی است

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سومین جشنواره رسانه ای – بین المللی امام رضا(ع) گفت: شرکت در این جشنواره برای بیان فضلیت ها، اخلاق و رفتار خوب و معرفی ولی خدا جزء کارهای خیر است.

حجت‌الاسلام احمد مروی افزود: جشنواره رسانه ای امام رضا(ع) برای دعوت مردم جامعه به فضلیت های اخلاقی است و از نتیجه و خروجی جشنواره ها نباید غفلت کرد و بر خروجی و تأثیرگذاری آن در جامعه نیز باید دقت کرد.

رییس مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز در این آیین گفت: هزار و ۸۳۷ اثر به سومین دوره جشنواره رسید که این تعداد نسبت به دوره قبل ۸۳ درصد رشد داشته است و آثاری از کشورهای مختلف از جمله عراق، هند، تاجیکستان، یمن، لبنان، آذربایجان، پاکستان، تانزانیا و افغانستان به جشنواره رسید.

محسن هوشمند افزود: در این دوره نمایشگاه عکس و گرافیک آثار برتر در نگارخانه رضوان به نمایش درآمد همچنین آثار بخش مستند و فیلم نیز در چند سالن سینمایی نمایش داده شد.

گفتنی است فراخوان سومین جشنواره بین‌المللی امام رضا بهمن پارسال منتشر شد و تا تیر ماه امسال ادامه داشت. سیره رضوی، زائر و زیارت رضوی، وقف و نذر رضوی، خدمت رضوی، هویت مشهد الرضا(ع) و جهاد تبیین از جمله محورهای موضوعی این جشنواره بود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا