سیاست

افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی رستم ‌با حضور رئیس جمهور

بیمارستان شهرستان رستم پس از هشت سال انتظار مردم این منطقه در سفر دوم رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، طی مراسمی ‌با حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور بیمارستان شهرستان رستم پس از هشت سال انتظار مردم این منطقه امروز به بهره‌برداری رسید.

تکمیل بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان محروم رستم پس از هشت سال انتظار از اقدام‌های عملی دولت برای کاهش سفر‌های درمانی شهروندان شهرستان رستم به استان‌های دیگر است.

سال‌ها بود که سرگردانی بیماران شهرستان رستم در شهر‌های همجوار همچون نورآباد ممسنی، کازرون و شیراز به قصه پرغصه‌ای مبدل شده بود و سفر‌های درمانی هزینه‌های بسیاری برای این بیماران و همراهان آن‌ها در پی داشت. حتی در همین تردد‌ها بار‌ها سوانح رانندگی بسیاری برای این بیماران به وجود آمده است، اما اقدام برای توسعه زیرساخت درمانی این منطقه صورت نگرفته بود.

شهرستان محروم رستم با جمعیت 150 هزار نفری از نظر زیرساخت‌های سلامت وضعیت مناسبی ندارد، این در حالی است که دولت سیزدهم در تلاش است تا با تقویت زیرساخت‌های درمانی در شهر‌ها و شهرستان‌های محروم کشور به کاهش هزینه‌های درمانی و رفاه حال بیماران کمک کند.

از آنجا که تقویت زیرساخت‌های درمانی یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم رستم برای حفظ سلامتی به عنوان مهمترین سرمایه آنان است دولت با اختصاص بیش از 2 هزار میلیارد ریال اعتبار در این مدت 2 سال توانست بیمارستان هشت ساله این منطقه را تکمیل کند.

ساخت این بیمارستان از سال 1395 آغاز شده بود و داری 64 تخت خواب است و شامل سه اتاق عمل، بخش زنان و زایمان، بخش اطفال، اورژانس، و دیگر امکانات درمانی است که در سه طبقه با هزینه 2 هزار و 600 میلیارد ریال تجهیز و تکمیل شده است.

این بیمارستان علاوه بر این که جمعیت 150 هزار نفری شهرستان رستم را پوشش درمانی می‌دهد، همچنین خدمات درمانی به مردم نورآباد ممسنی و مسافرانی که از استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد به طرف بوشهر و شیراز در تردد هستند ارائه می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا