سیاست

مردم سیل‌زده آستارا در شرایط خوبی قرار ندارند/ درخواست کمک از ستاد بحران، هلال احمر و وزارت کشور

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی برای مدیریت سیل اخیر در این شهر درخواست کمک کرد و گفت: از ستاد بحران، هلال احمر و وزارت کشور تقاضای کمک داریم.

به نقل از دفتر نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا مرحباء در جمع خبرنگاران با اشاره به سیل اخیر آستارا، اظهار داشت: در کمتر از 3 ساعت بیش از 130 میلی‌متر بارندگی رخ داد، از شب گذشته نیز بیش از 250 میلی‌متر بارش باران داشتیم، حجم سیل به‌میزانی بود که مسیل‌ها و رودخانه‌ها کشش آب را ندارند، آب وارد خانه‌های مردم شده است و خیابان‌ها را آب فرا گرفته است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چند روستا در محاصره آب هستند، مسیر تعدادی از روستاها بسته شده است، پل رفت به‌سمت رشت تخریب شده است و گوشواره پل دیگر در آستارا فروریخته است، خودروهایی که بالای پل بودند داخل رودخانه افتادند، مردم محلی سرنشین‌ها را نجات دادند، یک خانه بومگردی ویران شده است و عده‌ای در داخل این خانه مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه شرایط در آستارا مناسب نیست، گفت: از ستاد بحران، هلال احمر و وزارت کشور درخواست کمک داریم، باید هرچه سریع‌تر تجهیزات راهداری به آستارا اعزام شود، ازآن‌جایی که احتمال داده می‌شود نانوایی‌ها آسیب دیده‌اند خانوارهای سیل‌زده نیاز به کمک دارند که اقلام مورد نیاز پس از برآورد فرمانداری اعلام خواهد شد.

مرحباء تأکید کرد: سازمان هواشناسی در خصوص این سیل و حجم بارندگی هشدار زرد اعلام کرده بود، اما حجم بارشی پیش‌بینی شده بود حداکثر 100 میلی‌متر بود، اما در این بازه بیش از 250 میلی‌متر بارش باران رخ داد. آب تا چند روز دیگر فروکش می‌کند، خوشبختانه در پی این سیل خسارت جانی نداشتیم، اما خسارت‌های مالی فراوانی به مردم و شهر وارد شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا