اقتصادیتیتر

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: اقتصاد کشور احتیاج به نوسازی و تجدید ساختار بنیادین دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتصاد کشور احتیاج به نوسازی و تجدید ساختار بنیادین دارد. در سطح دنیا، ۷۵ درصد از سرمایه موجود شامل سرمایه‌های ناملموس می‌شود که متاسفانه آمار سرمایه‌های ناملموس در ایران تنها ۲۳ درصد است. این مسئله نشان دهنده نوع روابط در حوزه تولید است که نیاز به تغییر کردن دارد. ایران باید در حوزه اقتصاد جهانی پا به عرصه بگذارد و از حیطه فعالیت‌های اقتصادی محلی فراتر برود.

3اختصاصی خبر- علی آقامحمدی، شب گذشته در نشست خبری ششمین اجلاس ملی میزبانی ایرانی اسلامی که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: عامل اصلی موفقیت در اقتصاد و حوزه برند که معادل فارسی آن “ویژند” نام دارد، پایداری در انجام مراحل متعدد و گوناگون اقتصادی است. اقتصاد کشور احتیاج به نوسازی و تجدید ساختار بنیادین دارد. در سطح دنیا، ۷۵ درصد از سرمایه موجود شامل سرمایه‌های ناملموس می‌شود که متاسفانه آمار سرمایه‌های ناملموس در ایران تنها ۲۳ درصد است. این مسئله نشان دهنده نوع روابط در حوزه تولید است که نیاز به تغییر کردن دارد.

وی افزود: برای رفع موانع موجود، باید دست از گذشته‌نگری برداشته و به آینده‌ای روشن در عرصه اقتصادی امیدوار باشیم. اکثریت نسل جوان ایران تحصیل‌کرده و آماده ورود به بازار کار هستند که این مسئله نوید روزهای روشنی برای شرایط اقتصادی خواهد داشت. ایران باید در حوزه اقتصاد جهانی پا به عرصه بگذارد و از حیطه فعالیت‌های اقتصادی محلی فراتر برود. مشکل ما با اقتصاد کنونی کشور، نوع نگاه ماست که این نگاه مستلزم تغییر است.

همچنین سیدامیر مرتضوی، معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی در این جلسه اظهار کرد: بنا به تجربه‌ای که بنده در حوزه تولید دارم، معتقدم ریشه تمام مشکلات حاضر در بخش تولید تحریم و عوامل خارجی نبوده بلکه مشکلات داخلی است. ماده ۶۱ و ۶۲ قانون رفع موانع تولید نیازمند اصلاح است و اگر جزئیات این قوانین تصحیح می‌شد، شاهد کاهش چشمگیر بسیاری از مشکلات موجود در بخش تولید و رونق یافتن کسب‌وکارها بودیم.

آمار اشتغال زندانیان در خراسان رضوی ۷۲ درصد است

وی افزود: همچنین ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی نیز به اصلاح نیاز دارد. اگر مشکلات این ماده برطرف شود، مشکلات ۷۰ واحد تولیدی در عرض یک هفته در مشهد برطرف خواهد شد. مشکلات موجود در قوانین و مقررات باعث فرار بسیاری از تولیدکنندگان شده است. حیطه قانون‌گذاری گاهی به جای مانع‌زدایی ایجاد مانع می‌کند. در سال گذشته آمار اشتغال زندانیان در خراسان رضوی ۲۲ درصد بود که طی سال جاری به ۷۲ درصد افزایش پیدا کرده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به ۸۰ درصد نیز خواهد رسید.

رفع مشکلات ۴۰۰ واحد تولیدی بدون تشکیل پرونده قضایی

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مشکلات ۴۰۰ واحد تولیدی طی ۹ ماه بدون تشکیل پرونده قضایی با کمک همکاران ما در حوزه دادگستری برطرف شده است. اگر به سربازان اقتصادی که درحال حاضر در خط مقدم هستند، کمک‌های لازم را ارائه کرده و تجهیزات مطلوبی را در اختیار آن‌ها قرار دهیم، شاهد رشد چشمگیر وضعیت اقتصادی در سطح کشور خواهیم بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن