اجتماعیتیتر

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد در نشست خبری ششمین اجلاس ملی میزبانی ایرانی اسلامی مطرح کرد؛ تسهیل فرایند استقبال از مسافر در فرهنگ میزبانی

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد گفت: وظیفه شورای شهر تسهیل فرایند استقبال از مسافر در فرهنگ میزبانی است.

هاشم دائمی در نشست خبری ششمین اجلاس ملی میزبانی ایرانی اسلامی که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، ضمن اشاره به تسهیل فرایند استقبال از مسافر در فرهنگ میزبانی توسط شورای شهر، اظهار کرد: متاسفانه ایران از لحاظ استقبال از گردشگران، میان ۱۴۰ کشور دنیا رتبه ۹۴ را دارد که این وضعیت به هیچ‌وجه مطلوب نیست. بخشی از این مسئله به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های مناسب در حوزه گردشگری است . بنابراین باید به صورت ویژه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری  در این زمینه  انجام شود.از زمان ورود کرونا، طبق آمارهای جهانی ایران شاهد کاهش ۹۴ درصدی ورود گردشگران بین‌المللی بوده است که متاسفانه این رقم بسیار بالا است.

سونامی گردشگری در آغاز سال ۱۴۰۱

وی افزود: وظیفه شورای شهر تسهیل فرایند استقبال از مسافر در فرهنگ میزبانی است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به واکسیناسیون علیه کرونا، در آغاز سال ۱۴۰۱ در بسیاری از شهرها مواجه خواهیم شد و اگر این موضوع در مشهد محقق شود باید نسبت به استقبال شایسته از گردشگران برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن