اقتصادیتیتر

افتتاح پروژه‌ای استراتژیک برای بازارهای منطقه؛ آغاز بهره‌برداری عملیاتی از پالایشگاه تولید قیر قشم در سفر استانی رییس جمهور

هرمزگان به عنوان جدیدترین مقصد سفر استانی رئیس جمهوری، امروز میزبان هیات دولت خواهد بود و قرار است در این سفر از چندین طرح عمرانی رونمایی و بهره‌برداری شود.

به گزارش خبر هشت از ایرنا، یکی از مهم‌ترین این پروژه‌ها، آغاز بهره‌برداری از پالایشگاه نفت خام فوق سنگین و تولید قیر قشم است که یک پروژه استراتژیک محسوب می‌شود.

پالایشگاه پارس بهین قشم که ۲۵ دی ماه سال ۹۹ مرحله پیش راه‌اندازی را آغاز کرده بود، پس از پایان این مرحله، در سفر آیت الله رئیسی به استان هرمزگان مورد بهره‌برداری نهایی در فاز نخست قرار می‌گیرد.

با راه‌اندازی این پالایشگاه که قرار است در دو فاز صورت گیرد، در هر فاز ۳۵ هزار بشکه قیر باکیفیت تولید خواهد شد که به دلیل نیاز منطقه به این محصول مهم، بازارهای فراوانی را برای صادرات ایجاد خواهد کرد.

این پالایشگاه نفت خام سنگین با سرمایه‌گذاری ۱۶۴ میلیون دلار و در مساحتی به وسعت ۶۴ هکتار، ساخته شده است.

همچنین مرحله نخست تأمین پیش‌نیازهای پالایشگاه تولید قیر با سرمایه‌گذاری ۷۶ میلیون دلار به بهره‌برداری رسید.

با آغاز بهره‌بردای از پالایشگاه نفت خام فوق سنگین و تولید قیر قشم روزانه ۲۱ مگاوات برق، هشت هزار مترمکعب آب شیرین و ۳۸ هزار تُن بخار به‌عنوان پیش‌نیازهای تولید قیر پالایشگاه تولید می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن