تیترسیاسی

۵۰ طرح عمرانی در ۵۰ هفته با حمایت دولت به بهره‌برداری می‌رسد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: در قالب طرح ۵۰ ×۵۰ بیش از ۵۰ طرح عمرانی مهم در ۵۰ هفته با حمایت دولت تا پایان سال ۱۴۰۱ تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبر هشت به نقل از ایرنا، سید حسین هوش‌السادات روز سه‌شنبه به مناسبت سالگرد تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) افزود: ماموریت این قرارگاه بازسازی، رفع خرابی‌ها و آثار به جا مانده از جنگ تحمیلی، هویت‌سازی و توسعه در عرصه سازندگی و ورود به عرصه پیشرفت کشور، انحصارشکنی و ظرفیت‌سازی داخلی برای اجرای پروژه‌ها بدون وابستگی به بیگانگان و مرحله آخر طراحی و اجرای پروژه بزرگ بوده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) افزود: بیش از ۴۰ درصد تولید بنزین، ۲۱ درصد تولید گاز و ۴۲ درصد مخازن ذخیره‌سازی در حوزه نفت و گاز، ۴۵ درصد ظرفیت سدها و ذخیره‌سازی آب و شبکه‌های انتقال آن، ۴۱ درصد آزادراه‌ها، ۱۵ درصد بزرگراه‌ها، ۳۰ درصد خطوط راه‌آهن و ۴۲ درصد خطوط مترو و ۸۰ درصد ظرفیت‌سازی بنادر کشور در حوزه راه و حمل و نقل توسط قرارگاه خاتم انجام شده است.

هوش‌السادات بیان کرد: در راستای شعار سال که تولید و پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها است این قرارگاه در یک سال گذشته موفق به تکمیل ۲۶ پروژه مهم ملی و راهبردی در حوزه‌های مختلف زیربنایی کشور شده است.

وی عنوان کرد: آزادراه غدیر کنارگذر جنوبی تهران به طول ۱۵۸ کیلومتر، قطعات ۲ و ۳ و ۴ آزادراه اراک -خرم‌آباد که پروژه بسیار پیچیده و سختی در ارتفاعات زاگرس بود، و توانست طول مسیر را کاهش دهد این پروژه ۶ بانده است، پروژه پاوه -مهدشت به مسافت ۶۴ کیلومتر از جمله این پروژه‌ها است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اضافه کرد: تا پایان سال ۱۴۰۱ در قالب طرح ۵۰ ×۵۰ بیش از ۵۰ طرح عمرانی مهم در ۵۰ هفته با حمایت دولت تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

هوش‌السادات ادامه داد: احداث ۶۵۰ کیلومتر راه‌آهن، آزاد راه بزرگراه، ۳۰ کیلومتر خطوط مترو، احداث و بهره‌برداری بیش از ۱۰ اسکله، ۵۵۵ کیلومتر خطوط انرژی، بهره‌برداری از ۳۰ هزار هکتار زهکشی، احداث و بهره‌برداری ۴ کارخانه معدنی با ظرفیت بیش از ۲۰۰ هزار تن کنسانتره مس از جمله این پروژه‌های مهم است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن