اجتماعیتیتر

سریال تکراری مصدومیت محیط‌بانان در جریان تعقیب شکارچیان، این‌بار در خواف

رئیس حفاظت محیط زیست خواف گفت: دو مامور شامل محیط بان و همیار محیط بان حفاظت محیط زیست شهرستان خواف در جریان تعقیب و گریز شکارچیان غیرمجاز به شدت مصدوم و روانه بیمارستان شدند.

به گزارش خبر هشت به نقل از ایسنا داود نورمحمدی اظهارکرد: این حادثه روز گذشته برای حمید رضا عظیم‌پور از ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خواف و عبدالاحد سربوزی همیار محیط بان در منطقه حفاظت شده سیرخون این شهرستان رخ داد.

وی افزود: روز گذشته طی گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان غیر مجاز شکار و صید گونه در حال انقراض هوبره و تله گذاری جهت زنده گیری، در منطقه حفاظت شده سیرخون خواف دریافت شد و محیط بانان بلافاصله به منطقه مزبور اعزام شدند.

نورمحمدی گفت: این ماموان سریعا منطقه را مورد پایش و بررسی قرار دادند و پس از گشت و کنترل و رج زنی، متوجه تله‌های کار گذاشته شده در رج‌های داخل منطقه می‌شوند و از آنجا که این تله‌ها نیز برای زنده گیری گونه ارزشمند و در حال انقراض هوبره استفاده می‌شود احتمال حضور شکارچیان غیر مجاز در آن منطقه را می‌دهند و برای دستگیری شکارچیان غیر مجاز کمین می‌کنند.

رئیس حفاظت محیط زیست خواف افزود: پس از لحظاتی کمین، ماموران متوجه حضور یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین در آن منطقه می‌شوند و شکارچیان غیر مجاز هم با مشاهده ماموران در رج‌ها تله‌ای از پوشش تاغ زاری منطقه استفاده کرده و خود را ابتدا از دید ماموران پنهان می‌کنند و سپس از محل متواری می‌شوند.

نورمحمدی توضیح داد: محیط بان و همیار محیط بان هم با توجه به اطلاع از وجود تله‌های دیگر در منطقه، ماموریت خود را در پایش منطقه ادامه می‌دهند و با توجه به فراز و نشیب‌ها و ناهمواری‌های منطقه، همیار محیط بان از موتور سیکلت پرت شده و از ناحیه سر به شدت مجروح می‌شود.

وی در ادامه تشریح ماجرا افزود: مامور یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خواف نیز پس از مشاهده گرد و خاک ناشی از آن حادثه، قصد رساندن سریع خود به مصدوم را داشت که خود نیز متاسفانه از موتورسیکلت پرت شده و مصدوم می‌شود.

او اعلام کرد: یکی از مصدومان به دلیل شدت جراحات هم اکنون در آی سی یو بیمارستان شهرستان تربت حیدریه تحت مداوا است و حال جسمانی وی به شدت وخیم اعلام شده، اما محیط بان دیگر با درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شد و تحقیقات برای دستگیری متخلفان شکار و صید این گونه ارزشمند ادامه دارد.

منطقه سیرخون در حدود ۷۰ کیلومتری شهر خواف مرکز این شهرستان همه ساله پذیرای گونه‌های گوناگونی از وحوش و پرندگان است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن