اقتصادیتیتر

معاون اقتصادی رییس جمهوری: بدنبال رفع گره های اقتصادی از زنجیره تولید ثروت ودرآمد برای مردم هستیم

معاون اقتصادی رییس جمهوری با اشاره به اینکه زنجیره تولید ثروت و درآمد و معیشت مردم پیش از آن که از خارج در محاصره باشد، از داخل با تحریم‌های داخلی و اقتصادی مواجه است، گفت: بدنبال این هستیم که این گره ها برداشته شود و درآمد، اشتغال مردم و تجارت بیشتر شود.

به گزارش خبر هشت به نقل از ایرنا، محسن رضایی روز پنجشنبه درجریان بازدید از بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حوزه سرمایه گذاری، تولید و تجارت با مشکل مواجه هستیم، بیان داشت: اگر بخواهیم این مشکلات را برطرف کنیم فقط در تهران نیست بلکه باید مسوولان شهر به شهر و استان به استان حرکت کنند و آن چیزی را که بر زمین باقی مانده و مردم، تجار و کارآفرینان با آن مشکل دارند، برای آن چاره اندیشی کرد و این موانع و سدهای داخلی و تحریم های داخلی را برداریم.

معاون اقتصادی رییس جمهوری یادآورشد: سیاست ما در دولت سیزدم این است که حمل کالا را یکسره کرده و کالا مستقیم بر روی وسیله حمل کننده قرار گیرد و به مقصد ارسال شود.

رضایی بیان کرد: بسیاری از کانتینرهایی که معطل هستند اجاره ای بوده و باید به کشورهای خارجی دلار بپردازیم، این اتفاق نباید رخ دهد.

وی افزود: بابت هر روز توقف کالاها در بندرشهید رجایی یک دلار به قیمت آن ها افزوده می‌شود که این در افزایش تورم اثرگذار است، بنابراین هر چه حمل کالاها روان‌تر شود، تورم هم پایین‌تر می‌آید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن