بین المللتیتر

کرملین: نشست سه‌جانبه با ارمنستان و جمهوری آذربایجان ضروری است

سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) گفت که تشکیل یک نشست سه‌جانبه بین روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان ضروری است؛ گرچه که چنین نشستی رضایت و توافق هر سه کشور را می‌طلبد.

به گزارش خبر هشت، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: البته که چنین گفت‌وگوها و تماس‌هایی ضروری خواهد بود اما از طرفی توافق و آمادگی هر سه کشور نیز مهم است.

پسکوف افزود که روسیه درخصوص درگیری مرزی اخیر بین ایروان و باکو ابراز نگرانی کرده است.

دیمیتری پسکوف اظهار کرد: جنگ و درگیری اخیر در مرز مسئله‌ای جدی تلقی می‌شود؛ اما به لطف تلاش‌ها و میانجی‌گری‌های روسیه، می‌توان گفت که این تنش‌ها و درگیری‌ها مهار شده است. روسیه همچنان به نقش خود در میانجی‌گری بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه خواهد داد.

به دنبال درخواست اتحادیه اروپا برای «کاهش فوری تنش» میان ارمنستان و باکو، و درخواست کمک ارمنستان از روسیه، ایروان اعلام کرد که به دنبال میانجیگری روس‌ها، با برقراری آتش‌بس با جمهوری آذربایجان موافقت کرده است.

اوایل روز سه‌شنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان تلفنی درباره وضعیت مرزی گفت‌وگو کردند. همچنین سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه تلفنی با همتایان ارمنی و آذری خود به رایزنی پرداخت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن