اجتماعیتیتر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور: زلزله استان هرمزگان ۹۸ مصدوم داشته است

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۹۸ نفر از هموطنان در پی زمین لرزه استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبر هشت به نقل از ایرنا مجتبی خالدی گفت: تعداد مصدومان زلزله استان هرمزگان به ۹۸ نفر رسیده که مصدومیت ۹۳ نفر نتیجه ترس و استرس از زلزله بوده و اکنون ترخیص شده اند.

وی افزود: پنج نفر دیگر همچنان تحت مراقبت های پزشکی هستند.

خالدی ادامه داد: متاسفانه یک نفر نیز فوت کرده است.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ای به بزرگای ۶.۴ ریشتر ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه و ۴ ثانیه روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه بخش های استان هرمزگان را به لرزه در آورد.

در پی وقوع این زمین لرزه، رییس جمهوری ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان تاکید کرد که همه دستگاه‌های امدادی و وزارتخانه‌های مسئول در اسرع وقت به کمک مردم مناطق زلزله‌زده بشتابند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی همچنین از همه دستگاه‌های مسئول استان هرمزگان و همچنین در صورت نیاز استان‌های همجوار و نیز وزارتخانه‌های مسئول خواست در اسرع وقت و با اولویت امدادرسانی، رسیدگی به وضعیت منطقه را پیگیری کنند.

رییس جمهوری همچنین از معاون اول خود خواست در سریع‌ترین زمان ممکن با حضور در محل وقوع زلزله از نزدیک مسائل و مشکلات ناشی از آن را بررسی کند تا مردم احساس آرامش و امنیت داشته باشند و اطمینان پیدا کنند که امدادرسانی به موقع و به خوبی انجام می‌شود.

در پی دستور رییس جمهوری، محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری و جمعی دیگر از مسولان از جمله بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(یکشنبه) برای بررسی وضعیت مناطق زلزله زده و نیز تامین نیاز زلزله زدگان به استان هرمزگان رفتند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن