دانش و فناوری

جاده موفقیت هیچ وقت سر راست نیست

یک متخصص روانشناس در همایش دانشجویان نخبه کنکور علوم تجربی کشور گفت: جاده موفقیت هیچ وقت سر راست نیست. جاده موفقیت پیچی به نام شکست، دوربرگردانی به نام سردرگمی، چراغ قرمزی به نام دشمنان، چراغ احتیاطی به نام خانواده و تابلوی راهنمایی به اسم هدایت دارد.

به گزارش خبر هشت به نقل از ایسنا بخش دوم روز نخست همایش دورهمی رتبه‌های برتر کنکور علوم تجربی، شب گذشته با حضور دکتر محمود انوشه، متخصص روانشناسی برگزار شد. بخش نخست این گردهمایی صبح روز گذشته با حضور دکتر عباس شیراوژن، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در حرم مطهر رضوی برگزار شده بود.

در این برنامه بیش از ۵۰۰ نفر از رتبه‌های برتر زیر هزار کنکورهای تجربی سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ حضور داشتند که دکتر محمود انوشه پیرامون مسائل خودشناسی، باورپذیری و راه‌های رسیدن به موفقیت در این همایش به سخنرانی پرداخت.
دکتر محمود انوشه که معرف حضور قریب به اتفاق دانشجویان بود، با استقبال حاضران در همایش سخنرانی خود را آغاز کرد. در حالی که انتظار می‌رفت به علت زمان طولانی این همایش، روند سخنرانی برای دانشجویان کسل‌کننده پیش برود اما روند و فرایند همایش به‌گونه‌ای پیش رفت که اشتیاق حاضران در همایش از جمله دانشجویان و مسئولین برگزاری همایش و مسئولین نهاد مقام معظم رهبری و وزارت بهداشت را تا پایان در پی داشت.

انوشه در ابتداء سخنرانی خود در این همایش با تاکید بر خودباوری اظهار کرد: نخستین باوری که در زندگی به من دست داده این بود که هرگز در موقعیتی که در آن حضور نداشته‌ام، کسی را قضاوت نکنم. هرگز تحت کنترل گذشته، پول و مردم قرار نگیرم.

وی ادامه داد: هرگز احساس، صداقت و خانواده‌ را فدای چیزهای دیگر نکنم. برای خالی کردن خودن دیگری را لبریز نکنم. هرگز با مشت گره کرده نمی‌توان به کسی دست داد و هرگز با انگشت کثیف به عیوب دیگران اشاره نکنم.

این متخصص روانشناس ضمن تقاضا از دانشجویان دختر خاطرنشان کرد: خود را برای دیگران آرام آرام ورق بزنید، چون اگر تمام شوید، فرد مقابل‌تان سراغ فرد دیگری می‌رود.

انوشه بیان کرد: هرگز برای سنجش عمق یک رودخانه با هر دو پا وارد آن نشوید؛ به عبارت دیگر برای سنجش عمق یک جریان سیاسی، اقتصادی یا فرهنگی با هر دو پا وارد آن نشوید.

وی در خصوص آدرس راه‌های موفقیت و شکست عنوان کرد: آدرس موفقیت عبارت است از، بزرگراه توکل، بولوار آرامش، خیابان صبوری، میدان عمل، مجتمع انگیزه، واحد پشتکار، منزل صداقت. آدرس شکست نیز از بزرگراه بدبینی آغاز می‌شود و با بولوار حقیرت، خیابان توهم، میدان شعار، بن‌بست چه کنم، مجتمع یأس، طبقه زیرزمین و منزل فلاکت پایان می‌یابد.

این متخصص روانشناس تاکید کرد: جاده موفقیت هیچ وقت سر راست نیست. جاده موفقیت پیچی به نام شکست، دوربرگردانی به نام سردرگمی، چراغ قرمزی به نام دشمنان، چراغ احتیاطی به نام خانواده و تابلوی راهنمایی به اسم هدایت دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن