دانش و فناوری

درخواست شرکت سازنده قرص ضد کرونا برای صدور مجوز استفاده اضطراری

شرکت داروسازی «مِرک» که به تازگی خبر از ساخت نخستین قرص ضد کرونای جهان داده اعلام کرد، برای مجوز استفاده اضطراری از ایالات متحده برای قرص خود درخواست کرده است.

به گزارش خبرهشت به نقل از فارس، شرکت داروسازی «مِرک» که به تازگی خبر از ساخت نخستین قرص ضد کرونای جهان داده اعلام کرد، برای مجوز استفاده اضطراری از ایالات متحده برای قرص خود درخواست کرده و آن را در مسیر تبدیل به اولین داروی ضد ویروسی خوراکی برای این بیماری قرار داده است. مجوز از سازمان غذا و داروی ایالات متحده می تواند به تغییر مدیریت بالینی COVID-19 کمک کند زیرا قرص را می توان در خانه مصرف کرد.
شرکت داروسازی آمریکایی «مِرک» می‌گوید قرص جدیدی تولید کرده که خطر مرگ و بستری شدن بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ را به نصف کاهش می‌دهد و کارشناسان نیز این دارو را گام مهمی در نحوه درمان کرونا توصیف کرده‌اند. شرکت داروسازی «مِرک» قرار است به زودی در خواست تایید این دارو را به نهادهای مسئول در آمریکا ارائه دهد. این قرص به شکلی طراحی شده که در کدهای ژنتیک ویروس اختلال ایجاد می‌کند و اولین داروی کووید ۱۹ است که از طریق دهان وارد بدن بیمار می‌شود.
بر اساس داده‌های منتشر شده در اوایل ماه جاری، مصرف این داروی خوراکی میزان بستری شدن و مرگ بیماران را تا 50 درصد کاهش داده است.
داده های موقت اثربخشی این دارو که توسط «Ridgeback Biotherapeutics» تهیه شده، سهام سازندگان واکسن کووید ۱۹ را به شدت تحت تأثیر قرار داده و برای امضای قرارداد عرضه با شرکت داروسازی «مِرک»، کشمکش‌هایی را بین کشورها از جمله مالزی، کره جنوبی و سنگاپور ایجاد کرده است.
همچنین موافقت شده است که این شرکت داروسازی به چندین تولید کننده داروهای عمومی مستقر در هند مجوز دهد که انتظار می‌رود این درمان را برای بیش از ۱۰۰ کشور با درآمد کم و متوسط ​​ارائه دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن