بازار و بورستیتر

تلاش شاخص بورس برای مثبت ماندن

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۷۳۲ واحدی روبرو شد.
به گزارش خبرهشت به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 527میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 800میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 375هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 732واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 425هزار و 464واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس و سرمایه‌گذاری غدیر شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، گروه مپنا و فولاد خوزستان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 772میلیون ورقه به‌ارزش 22هزار و 164میلیارد تومان در 725هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 53واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 859واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، سرمایه‌گذاری صبا تامین و سرمایه‌گذاری مالی سپر صادرات بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن