اجتماعیتیتر

افزایش پوشش واکسیناسیون زمان پیک بعدی را عقب می اندازد

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار کرد: با افزایش پوشش واکسیناسیون در کشور، زمان وقوع پیک بعدی کرونا که در اواخر آبان و اوایل آذر پیش‌بینی شده را به عقب می‌اندازیم.
به گزارش خبر هشت،محمدجواد کبیرگفت: گلستان جزو استان‌های با روند نزولی شیوع کرونا در کشور است. در این دوره سیر نزولی فرصت کمی برای مداخلات کمک‌کننده در مدیریت کرونا داریم.
وی بیان کرد: متخصصین ایمونولوژیست پیش‌بینی کرده‌اند پیک بعدی کرونا در کشور اواخر آبان یا اوایل آذر اتفاق خواهد افتاد و ما باید طی این پوشش واکسیناسیون را افزایش دهیم.
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به افزایش روند ورود واکسن به کشور، افزود: مقرر شده تا در شهریور ۴۰ میلیون دوز و مهرماه نیز ۳۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور شود. البته در کنار این‌ها واکسن‌های تولید داخل نیز در اختیار ما قرار می‌گیرد.
کبیر تأکید کرد: اگر این امر محقق شود، پیکی که زمان آن اواخر آبان و اوایل آذر پیش‌بینی شده را با یک تا یک ماه و نیم تأخیر خواهیم داشت. این تأخیر فرصتی را برای ما فراهم می‌کند تا هم پوشش واکسیناسیون را افزایش دهیم و هم نسبت به دوز بوستر (دوز سوم) برنامه‌ریزی مدون داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر پیک بعدی به عقب بیافتد می‌توان انتظار داشت که این پیک را با شدت و حدت کمتری پشت سر بگذاریم.
کبیر گفت: آمارهای ما نشان می‌دهد افرادی که واکسن زده‌اند، وخامت حال کمتری در زمان ابتلا به کرونا داشته‌اند و مرگ‌ومیر در این افراد نیز میل به صفر داشته است.
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: با انجام واکسیناسیون فعالیت‌های عادی جامعه از جمله مشاغل می‌تواند ادامه پیدا کند؛ البته تزریق واکسن به معنی رها کردن مراقبت‌هایی که در گذشته بر آنها تأکید شده، نیست.
وی گفت: امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیونی که در کشور آغاز شده، جزو کشورهایی قرار بگیریم که این بیماری را به‌صورت آندمیک داشته باشیم و بتوانیم آن را مدیریت کنیم.
کبیر خاطرنشان کرد: این بیماری را بین دو تا سه سال آینده با بیماری‌زایی کمتر همانند H۱N۱ خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن