تیترورزشی
موضوعات داغ

ایران یک – سوریه صفر | سه امتیاز نخست خانگی و صدرنشینی با نصف گل!

این سه امتیاز در حالی کسب شد که سوریه بعد از دریافت گل، تیم برتر زمین بود و تیم پرستاره ایران را به چالش کشید. در طول مسابقه سوری ها فرصت های خطرناک بیشتری نسبت به ایران داشتند و به اندازه کسب یک تساوی در آزادی شایستگی نشان دادند اما در روز شکست ژاپن و توقف کره جنوبی، مهم برد با هر نتیجه ای بود که بدون سرمربی و دستیارش حاصل شد
تیم ملی فوتبال سه امتیاز نخست را در مقدماتی جام جهانی در بازی خانگی کسب کرد تا مقدماتی جام جهانی را با پیروزی هر چند دشوار آغاز کرده باشد.
به گزارش خبر هشت، تیم‌های ملی ایران و سوریه در اولین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا و از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آزادی به میدان رفتند که این بازی با برتری یک بر صفر تیم ملی تمام شد. علیرضا جهانبخش در دقیقه ۵۶ روی پاس مهدی طارمی برای تیم ملی ایران گلزنی کرد.
ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده (کارت زرد)، علیرضا جهانبخش (کریم انصاری فرد ۹۰)، احمد نورالهی، مهدی طارمی (کارت زرد)، وحید امیری، محمدحسین کنعانی زادگان، سامان قدوس (میلاد محمدی ۴۶) (کارت زرد)، جعفر سلمانی (صالح حردانی ۴۶)، علی قلی زاده (مهدی ترابی ۷۴)، میلاد سرلک (سعید عزت‌اللهی ۳۱).
ترکیب سوریه: ابراهیم عالمه، سعد احمد، کامل حمیشه، محمود المواس، محمد عثمان (علاء‌الدین الدالی ۶۰)، ثائر کروما، خالد کرداوغلی (کارت زرد)، اویس (عثمان ۷۵)، اسرا حمویه (کارت زرد) (آشکار ۷۵)، موید الخولی و عمر خربین.
این سه امتیاز در حالی کسب شد که سوریه بعد از دریافت گل تیم برتر زمین بود و تیم پرستاره ایران را به چالش کشید. در طول مسابقه سوریه فرصت های خطرناک بیشتری نسبت به ایران داشت و به اندازه کسب یک تساوی در آزادی شایستگی نشان داد. تیم ایران در بسیاری از دقایق نیمه دوم سردرگم و با سراسیمگی بازی می کرد و برنامه خاصی را در زمین دنبال نمی کرد.
تعویض های ایران در این مسابقه خوب بودند و مصدومیت و تغییر اجباری به نفع تیم ملی بود چراکه سعید عزت الهی در میانه میدان خوب و مسلط نشان داد و تجربه خود را به رخ کشید. به نظر می رسد اسکوچیچ باید فاکتور سن و سال را کنار بگذارد. اما حضور جعفر سلمانی در ترکیب اصلی و بازی بسیار ضعیف او که منجر به تعویضش بین دو نیمه شد، همچنان ابهام و سوال خبرنگاران از سرمربی کروات تیم ملی است.
با این پیروزی خانگی، ایران با کسب سه امتیاز، به صدرنشین گروه A انتخابی جام جهانی شد و تیم‌های کره‌جنوبی و عراق با یک امتیاز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. سوریه نیز در قعر جدول گروه قرار گرفت. در دیگر دیدار این گروه امارات و لبنان به مصاف هم رفته‌اند که این دیدار تا اتمام نیمه نخست بدون گل مساوی بود.
تیم ملی ایران پنج روز دیگر (شانزدهم شهریور) در هفته دوم انتخابی جام جهانی در دوحه مهمان عراق است و سوریه با امارات دیدار می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن