تیترفرهنگی

روایت زندگی ۱۳ زن پیر و جوان که به داعش پیوستند

کتاب «مهمان‌خانه بیوه‌‌های جوان» که زندگی ۱۳ زن جوان و پیر، تحصیل‌کرده و بی‌سواد را از زمان پیوستن به داعش روایت می‌کند به چاپ دوم رسید.

خبر 8 به نقل از فارس؛  کتاب «مهمان‌خانه بیوه‌های جوان» زندگی ۱۳ زن جوان و پیر، تحصیل‌کرده و بی‌سواد را از زمان پیوستن به داعش روایت می‌کند. هیچ‌کدام از کتاب‌هایی که تلاش می‌کنند ظهور وحشتناک داعش را به تصویر بکشند، به جایگاه زنان در این سازمان اشاره‌ای نکرده است، اما زنان برای تأسیس خلافت ابوبکر البغدادی ضروری بودند.

این روایت فقط به داستان‌های عربی یا خاورمیانه‌‌ای نمی‌پردازد، بلکه در انگلیس، آلمان، تونس، سوریه، ترکیه، لیبی و عراق اتفاق می‌افتد و از شیوه‌هایی می‌‌گوید که زنان به نظامیان داعش جذب، ترغیب و ملحق شدند. طی این روند این زنان به همسران، خویشاوندان، معلمان و همسایگان خود توهین کردند و آن‌ها را نادیده گرفتند.

آزاده معاونی، خبرنگار ایرانی‌الاصل در این کتاب از دریچه نگاه خبرنگاری آمریکایی به فرآیند جذب و حضور زنان داعش نقبی زده است و حاصل سال ‌ها تحقیق میدانی خود را با این کتاب به میدان آورده است.

کتاب «مهمانخانه بیوه‌های جوان» در سال ۲۰۱۹ نامزد جایزه «بیلی جیفورد» که مهم‌ترین جایزه انگلستان در حوزه ادبیات غیرداستانی است، شده بود و اکنون از سوی انتشارات کتابستان معرفت به چاپ دوم رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن