تیترسیاست

نامه سرگشاده فرزند امام خمینی (ره) به سران کشورهای اسلامی

فرزند حضرت امام خمینی (ره) و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نامه‌ای سرگشاده به سران برخی کشور‌های اسلامی ضمن هشدار درباره تلاش برخی کشور‌ها برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، آن‌ها را از خشم ملت‌های خود برحذر داشت.

به گزارش خیر8 به نقل از جمعیت دفاع از ملت فلسطین، متن نامه دکتر «زهرا مصطفوی» دختر حضرت امام خمینی (ره) رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین به این شرح است:

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم

مدتی است موضوع همکاری با رژیم صهیونیستی توسط برخی دولت‌های اسلامی مطرح است. با توجه به این موضوع و احساس تکلیفی که به‌عنوان یک سازمان مردم‌نهاد حامی ملت فلسطین در خود داریم، لازم دانسته تا مواردی را به‌عنوان ناصحی مشفق و هشداری مشفقانه با شما در میان نهیم.

همان‌طور که می‌دانید فلسطین یک سرزمین اسلامی بوده و با توجه به اماکن مقدس اسلامی که در آن قرار دارد و در رأس آن حرم شریف قدس که قبله نخست اسلام و جایگاه عروج پیامبر مکرم اسلام صلّی اللّه علیه و آله است، در نزد جوامع اسلامی از قداست و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. صهیونیست‌ها با اشغال این سرزمین مقدس اسلامی و تأسیس یک رژیم نامشروع صهیونیستی در آن که با قتل‌عام و آواره‌سازی وسیع ملت فلسطین همراه بوده است، عملاً به مقدسات اسلامی توهین و احساسات بیش از یک‌میلیارد مسلمان را جریحه‌دار کرده‌اند.

شکل‌گیری آرمان آزادسازی فلسطین و قدس شریف و مسجدالاقصی در میان جوامع اسلامی بر اساس همین حس زخم‌خورده امت اسلامی است، زیرا ادامه اشغال فلسطین و قدس شریف یک توهین مستمر به امت اسلام بوده و عملکرد جنگ‌افروزانه این رژیم یک تهدید مستمر برای امنیت و منافع همه کشور‌های منطقه است، تهدیدی که متأسفانه طی ۷۲ سال گذشته اقدام قاطع و تأثیرگذاری از سوی کشور‌های اسلامی برای حذف آن به‌عمل نیامده است. آوارگی ۷۲ ساله مردم فلسطین شاخص مهمی در کوتاهی رهبران جهان اسلام در موضوع فلسطین است.

اقدام برخی رهبران جهان اسلام در نادیده‌انگاری اشغال فلسطین و رنج اشغال و آوارگی مردم فلسطین و گام نهادن در مسیر برقراری رابطه سیاسی با اشغالگران فلسطین در واقع خلاف آموزه‌های اسلامی و نص صریح قرآن کریم «وَ لَنْ‌یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرینَ عَلَی الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً» است و انتخابی علیه اخوت و وحدت اسلامی که فرمود: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَاتَفَرَّقُوا» و بی هیچ تردیدی زمین نهادن تکلیف جهاد آزادسازی دارالاسلام از اشغال دارالکفر است. رژیم صهیونیستی بر پایه آموزه‌های منحرف یهود شکل گرفته است، یهودی که خدا آنان را بدترین دشمنان نسبت به مؤمنین معرفی کرده است؛ «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ» و نیز فرمان مؤکد داده است تا کسی با آنان دوستی نکند «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَاتَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ» و تأکید دارد که هرمسلمانی این فرمان را نادیده بگیرد، از دایره ایمان خارج و در زمره آنان قرار می‌گیرد؛ «وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ» و آنانی که دوستی اهل ایمان را رها کرده و با دشمنان دوستی می‌کنند از ستمگران شمرده می‌شوند و هرگز هدایت خداوندی و بر این اساس رحمت خداوندی آنان را شامل نمی‌شود «إِنَّ اللَّهَ لَایَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ».

اگر مسلمانی اعم از فرد و یا حکومت، به‌دنبال دوستی و رضایت غیرمسلم باشد بداند که غیرمسلمانان اعم از یهود و مسیحی هرگز نه دوست مسلمانان خواهند بود و نه به عهد و پیمان دوستی با مسلمانان پایبند خواهند بود و تنها خواستار آنند که از فرامین و خواسته‌های آن‌ها پیروی شود؛ «وَلَن‌تَرضى عَنکَ الیَهودُ وَلَاالنَّصارى حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم.» و به‌تعبیر دونالد ترامپ تنها وظیفه این افراد شیر دادن است!

شکی نیست که انتخاب همکاری با اسرائیل به‌معنی پذیرش اشغال فلسطین و هم‌پیمانی با بدترین دشمنان مسلمانان علیه مسلمانان است و این انتخابی است که احساسات امت اسلامی را جریحه‌دار کرده و موجد اعتراضات ملت‌های مسلمان و نیز اقدامات شدیدتر در میان ملل اسلامی علیه خائنان به آرمان آزادسازی فلسطین و قدس شریف خواهد شد و کسانی که این انتخاب اشتباه را کرده‌اند تاوان سختی را نیز باید پرداخت کنند، سرنوشت تلخ انور سادات نباید فراموش شود، کما اینکه وی با انتخاب خیانت به آرمان بزرگ امت اسلامی و سازش با دشمن صهیونیستی نه‌تن‌ها موجب شکوفایی مصر در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی و نظامی نشد بلکه مصر عزیز را به مصر ذلیل تبدیل کرد.

سرگذشت ملت‌ها و حکومت‌ها که قرآن مؤکداً به مطالعه آن دعوت می‌کند، نشان می‌دهد که حکومت‌ها ماندنی نیستند، اما ملت‌ها پایدارند و این ملت‌ها هستند که حکومت‌هایی را که خیانت می‌کنند تنبیه خواهند کرد، بر این اساس ملت‌های مسلمان سرانجام از دولت‌هایی که دوستی با دشمن امت و آن هم بدترین دشمن امت را انتخاب کرده‌اند، انتقام سختی خواهند گرفت.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین و اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین که از سازمان‌های مردمی بوده و در حقیقت صدای اراده و خواست مردم ایران و همه اعضای حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی خویش هستند، خود را مکلف می‌دانند که همه دولت‌های عربی و اسلامی را از پیامد‌های تلخ انتخاب خیانت به آرمان فلسطین و همکاری با دشمن صهیونیستی برحذر دارند. بی‌شک آنچه که در آینده این انتخاب پیدا است، مشکلات متعدد و گسترده سیاسی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی برای دولت و ملت شما است. حضور نظامی و امنیتی در کل منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و خصوصاً در منطقه رهبردی خلیج فارس از سیاست‌های رژیم صهیونیستی است.

تأکید «آریل شارون» نخست‌وزیر اسبق اسرائیل و قصاب صبرا و شتیلا بر «ضرورت حضور نظامیان اسرائیل در خلیج فارس و کنترل نفت این منطقه» تردیدی ایجاد نمی‌کند که هدف غایی اسرائیل در ادبیات فریبکارانه صلح‌طلبی گسترش اراده اشغالگرانه‌اش بر جغرافیای جهان اسلام است و ماحصل آن نیز به خطر افتادن منافع و امنیت همه کشور‌های منطقه است و بی‌شک کشور‌های کوچک از این رهگذر بیشترین آسیب‌ها را خواهند دید.

ما در مقام ناصح، همه دولت‌های عربی و اسلامی را درباره افتادن در دام این اشتباه هشدار می‌دهیم. بی‌شک قرار گرفتن دولت عربی اسلامی در کنار ملت فلسطین و محور هم‌پیمان با او از جمله ایران اسلامی که آزادسازی فلسطین از اشغال را به‌عنوان اولویت سیاست خارجی خود قرار داده است و در ۴۲ سال گذشته این مسیر را با ثبات و صلابت ادامه داده است، آزادی فلسطین را تسریع کرده و حرکتی در مسیر پایان ناامنی‌های ملی و منطقه‌ای در پرتو همکاری‌ها است. یقین کنید که قدرت‌های استعمارگر از بسط حضور خود در سطح منطقه به تنها چیزی که نمی‌اندیشند امنیت و منافع کشور‌های منطقه است، اسرائیل ماحصل سال‌ها تجربه استعماری آن‌ها است و اراده آن‌ها بر این است تا با محوریت صهیونیست‌ها بر کل منطقه سلطه یافته و به‌زعم رئیس جمهور آمریکا ثروت منطقه را بدوشند و در پایان آن‌ها را ذبح کنند. «قُل إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الهُدى وَلَئِنِ اتَّبَعتَ أَهواءَهُم بَعدَ الَّذی جاءَکَ مِنَ العِلمِ ما لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِیٍّ وَلانَصیرٍ».

دکتر زهرا مصطفوی

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین و اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن